Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vítězství nad Karlovými Vary po boji, byl to vyrovnaný zápas

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.01.2012 20:10 - Aktualizováno: 08.01.2012 20:11

Ve 37. kole Tipsport extraligy porazili dnes hokejisté Mountfieldu na domácím ledě Karlovy Vary, ale byl to velmi vyrovnaný zápas, definitivní rozhodnutí padlo až v samém závěru. HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 1:1, 2:1).

Prvního gólového zápisu se dočkali diváci v Budvar aréně brzo. Ve druhé minutě usedl na trestnou lavici za zdržování hry karlovarský Lučka a domácí přesilovku za 38 vteřin využili. Od modré napřáhl Květoň, a co mu stálo v cestě, to prostřelil. Salfický puk zaregistroval až v síti. Po obdrženém gólu se Karlovarští rychle otřepali a zatlačili Jihočechy před jejich bránu, ale Kovář žádnou složitější situaci řešit nemusel. Následovala dlouhá nezáživná pasáž, kterou osvěžila až střela hostujícího Pecha ve 13. minutě, Kovář ji však v pohodě skryl do lapačky. Na druhé straně vyzkoušel Salfického pozornost Červený, skóre se ale neměnilo. O minutu později pálili dvakrát za sebou domácí do odkryté hostující klece, ale jak střela Šimánka, tak Květoně do síti nepronikly. Mountfield pak hrál další přesilovku, ale hodně špatně. Této výhody se dočkali i hosté, když se brankář Kovář provinil stejně jako jeho dva předchůdci proti pravidlům zdržováním hry. Do přestávky se však nic nestalo, do druhé části si Karlovy Vary přinesly ještě 44 vteřin výhody pěti proti čtyřem.

Průběh druhé části poznamenala častá vyloučení, na trestnou lavici usedlo postupně pět hráčů, tři domácí a dva hosté. A právě při přesilové hře Karlovy Vary vyrovnaly. Přesně v polovině zápasu využil nedorozumění v domácí obraně Skuhravý, jel sám na Kováře a perfektním blafákem do bekhendu skóre srovnal. Radost hostů však trvala čtyři minuty. Nejdříve pohrdl gólem Burian, který netrefil prázdnou bránu, ovšem následně přišla paráda Gulaše. Přidržel puk a nádherně našel před bránu najíždějícího Langhammera, který v pádu usměrnil kotouč do sítě a poslal Jihočechy znovu do vedení. V poslední minutě druhé třetiny usedl na trestnou lavici Košťál, takže do třetí dvacetiminutovky vstupovali domácí s více než minutovou přesilovou hrou.

Na začátku třetí třetiny měli domácí jedinečnou šanci jít do dvougólového vedení, hráli totiž třicet vteřin přesilovou hru 5 na 3. Tu sice nevyužili, ale dočkali se při pokračující výhodě 5 na 4, kdy se od modré trefil přesně k pravé tyči Mikuš. Pak však špatně střídali, pykali za to vyloučením a Karlovy Vary v přesilovce snížily a dostaly se znovu do hry. Při další početní výhodě Jihočeši hráli prachbídně, a tak drama trvalo až do samého závěru. Dvě minuty a šestnáct vteřin sáhli hosté ke hře bez brankáře, ale ujel jim Kašpařík a do prázdné brány definitivně rozhodl.

Branky a nahrávky: 3. Květoň (Kranjc), 34. Langhammer (Gulaš), 43. Mikuš (Burian), 59. Kašpařík - 31. Skuhravý (Gawryletz), 45. Kumstát (Pech). Rozhodčí: Polák, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4324.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Podlešák (12. Sailer) - R. Pšurný, Červený, Marek.
HC Energie Karlovy Vary: Salfický - Mocek, Gulaši, Gawryletz, Gřegořek, Gründling, Prošek, J. Látal, Lučka - Dej, Skladaný, Skuhravý - Kumstát, Pech, Košťál - Zaťovič, Mikeska, Kotrla - Zucker, T. Sýkora, Kuběna.