Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vstup do nového roku hokejistům nevyšel, v Brně prohráli a ani neskórovali

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.01.2012 21:11

Neúspěšně vstoupili do nového roku hokejisté Mountfieldu. Bez zraněných útočníků Martynka a Kotalíka vyšli v dnešním 36. kole Tipsport extraligy naprázdno, v Brně podlehli domácí Kometě, aniž by vstřelili branku. HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0).

V první třetině diváci branku neviděli a nutno říci, že i gólových šancí bylo jako šafránu. Na obou stranách byli naprosto jistí brankáři, kteří ani jednou nedopustili nějakou změnu ve skóre. Ve druhé části byli domácí lepší a zaslouženě šli do dvoubrankového vedení. A když ve třetí třetině utekli až na rozdíl čtyř branek, nebylo co řešit. Navíc je několikrát podržel vynikající brankář Trvaj, ovšem i Kovář na druhé straně chytal přes obdržené góly velmi dobře.

Branky a nahrávky: 23. Holec, 29. Kováčik (Svoboda T., Divíšek), 46. Divíšek (Svoboda J.), 51. Zohorna (Koreis, Kováčik). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5 (domácí Vašíček 5+do konce hry), bez využití. Diváků: 6869.

HC Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Vašíček, Švrček, Bičánek, Malec - Tomáš Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Dlouhý, Čermák, Jaroslav Svoboda - Holec, Petrovický, Balej - Erat, Koreis, Zohorna.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Němeček, Kranjc, Vydarený, Novák, Mikuš, Kolarz - Květoň, Kašpařík, Šimánek - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Gulaš, Langhammer, Burian - Sailer, Marek, Podlešák, Červený.