Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Mountfield vyhrál v Liberci, Bílí tygří vyšli naprázdno

Č, BUDĚJOVICE, LIBEREC - 28.12.2011 21:33 - Aktualizováno: 28.12.2011 21:33

Vítězstvím na ledě Liberce zakončili v dnešním 34. kole Tipsport extraligy hokejisté Mountfieldu letošní kalendářní rok. V utkání sice prohrávali, ale pak třemi góly vývoj otočili a výborný Kovář v brance už neinkasoval. Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1).

Po úvodní dvacetiminutovce vedli Severočeši nejtěsnějším možným rozdílem. Hosté sice měli po dobu dvaceti minut drobnou převahu, nicméně zásluhou přesné Vakovy trefy pouhých dvanáct vteřin před sirénou šli do kabin šťastnější domácí.

V prostředním dějství zvrátily České Budějovice vedení na svoji stranu, když dokázaly zužitkovat dvě početní převahy, při kterých skórovali obránci Vydarený a Kranjc. Liberci se dnes naopak přesilové hry vůbec nedařily, nevyužil ani pětiminutovou přesilovku po trestu Kuchejdy, který kromě pětiminutového trestu navíc obdržel trest do konce zápasu.

Ve třetí třetině mohl nejdříve srovnat Vak, ale ve velké šanci neuspěl. Byli to pak naopak Jihočeši, kteří svůj náskok navýšili. Gulaš našel rozjetého Buriana a ten sám proti Pincovi nezaváhal a střelou nad jeho lapačku dal skóre konečnou podobu.

Branky a nahrávky: 20. Vak (T. Urban, Bárta) - 22. Vydarený (Šimánek, Kotalík), 34. Kranjc (Sailer), 49. Burian (Gulaš, Kranjc). Rozhodčí: Hribik, Turčan - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5 (z toho Kuchejda 5+do konce utkání), využití: 0:2. Diváků: 6913.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Derner, Trončinský, Výtisk, Čakajík, Štich, Ulrych, Moravec, Holub - Kudrna, P. Nedvěd, Dušek - L. Krejčík, Bulíř, Bartovič - Urban, Vak, Bárta - Víšek, Vantuch, Špaček.

HC Mountfield: Jakub Kovář - J. Novák, Ptáček, Vydarený, Kranjc, Němeček, Mikuš - Martynek (3. Sailer), Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Burian - L. Květoň, Langhammer, Červený - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.