Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Z Pardubic jedou hokejisté s prázdnou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20.12.2011 20:55 - Aktualizováno: 20.12.2011 20:57

Po nevydařeném vystoupení ve finálové části European Trophy se hokejistům Mountfieldu nedařilo ani v dnešním 32. kole Tipsport extraligy. V pozici vedoucího lídra zavítali na led Pardubic a odjeli s prázdnou. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0).

V prvé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej. Více šancí sice měl tým Pardubic, ale v sedmé minutě se trefil obránce Jihočechů Němeček, kteří tak šli do šaten o přestávce s náskokem. Ten ale vzal za své v prostřední části, kdy domácí během osmi minut třikrát skórovali. V poslední minutě však snížil Šimánek, takže před třetí třetinou nebylo zdaleka nic rozhodnutého. V té se dlouho nic nedělo, Jihočechům se pak naskytla výhoda přesilové hry, místo vyrovnání však pro ně přišel šok. Při založení útoku nechali za Kovářovou branku bez povšimnutí puk, kterého se zmocnili domácí a v oslabení čtvrtým gólem utkání definitivně rozhodli. V přesilovce pak skórovali popáté.

Branky a nahrávky: 29. Starý (Kolář I, Koukal), 31. Nahodil (Buchtele, Sičák), 37. Buchtele (Nahodil, Kousal), 52. Kolář I (Koukal), 58. Starý (Koukal, Kolář I) - 7. Němeček (Kuchejda, Pšurný), 40. Šimánek (Kašpařík). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8165.

ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička - Kočí, Píša, Borer, Sičák, Kolář II, Benák, Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Půhoný (od 41. Drtina), Kousal, Buchtele - Somík, Zohorna, Nahodil.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Novák, Vydarený, Mikuš, Kranjc, Němeček, Dvořák, Marek - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Květoň - Červený, Langhammer, Sailer - Kuchejda, Mertl, Pšurný.