Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Jokerit uštědřil ve čtvrtfinále European Trophy Mountfieldu výprask

ČESKÉ BUDĚJOVICE/VÍDEŇ - 16.12.2011 19:43 - Aktualizováno: 16.12.2011 19:44

Bez šance na úspěch, tak dopadlo dnešní vystoupení hokejistů Mountfieldu ve Vídní ve čtvrtfinále European Trophy proti Jokeritu Helsinki. Finský celek byl jasně lepší a uštědřil Jihočechům výprask. Jokerit Helsinki - HC Mountfield České Budějovice 7:2 (2:1, 3:0, 2:1).

V úvodní dvacetiminutovce nečekali diváci na gól dlouho. Padl již v 5. minutě, kdy šli do vedení Seveřané díky ukázkové teči Eavese. Toho nedokázal Němeček odtlačit z předbrankového prostoru, útočník Helsinek krásně sklepl nahození Niemiho. Mountfield ale odpověděl již za dvě minuty. Kašpařík jel sám na gólmana, nedal (byl při tom faulován), ale stačil poslat puk na brankáře, od kterého se odrazil přímo na hůl dojíždějícího Šimánka, který nezaváhal a vyrovnal. Za necelou minutu a půl se stav opět měnil ve prospěch Jokeritu. Kerälä se šikovně vyhnul Langhammerovi a nadvakrát dokázal překonat Kováře. Následně hráli Jihočeši přesilovku, ale nic z ní nevytěžili, poté se ubránili čtyřminutové přesilovce, takže do šaten se šlo za stavu 2:1.

Ten se rychle změnil i po začátku druhé třetiny. Ve 23. minutě z úhlu napřáhl Lahti a Kovářovi prošla střela nad vyrážečkou - 3:1. Následně hrál Jokerit přesilovou hru a i když soupeře zavřel v jeho obranné třetině, svůj náskok nezvýšil. Přišla však další zlá chvíle Jihočechů. Obránce Kranjc hrubě ve 28. minutě chyboval, před brankou Kováře zůstal zcela sám Hardt a nekompromisně dal na 4:1. A aby toho nebylo málo, za chvíle se podruhé v zápase trefil Kerälä už na 5:1. To už nevydržel brankář Kovář, kterého nahradil Kantor. Čtvrtý tým finské ligy jasně přehrával vedoucí celek české extraligy.

Třetí dvacetiminutovku si Finové hlídali v poklidu dostatečný náskok a navíc v 50. minutě znovu udeřili. Párkrát si při přechodu do protiútoku přihráli a Rita skrz nohy couvajícího Mikuše zavěsil za Kantora - 6:1. V 58. minutě si druhý "zářez" v utkání připsal také Hardt, a to už byl pro Jihočechy debakl, který zmírnil minutu a půl před koncem Martynek.

Branky a nahrávky: 5. Eaves (Niemi), 9. Kerälä (Pulkkinen), 23. Lahti (Pulkkinen), 28. Hardt (Eaves, Filppula), 29. Kerälä (Lahti), 54. Rita, 58. Hardt (Mäki) - 7. Šimánek (Kašpařík), 59. Martynek (Kašpařík, Šimánek). Rozhodčí: Thomas Andersson, Patrick Sjöberg - Christian Kaspar, Andreas Siegl. Vyloučení: 2:4, bez využití.

Jokerit Helsinky: Tuohimaa - Dehner, Nordlund, Eronen, Väänänen, Niemi, Kivistö, Manelius - Hardt, Filppula, Eaves - Lahti, Kerälä, Pulkkinen - Jarkko Ruutu, Hahl, Rita - Mäki, Heino, Tyrväinen - Teräväinen.

HC Mountfield: Kovář (od 29. Kantor) - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Němeček, Mikuš, Kolarz, Dvořák - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný - Kuchejda.