Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Drama s Indiány z Plzně přineslo bod, Mountfield je v extralize stále první

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 11.12.2011 21:50 - Aktualizováno: 11.12.2011 21:51

V pozici lídra Tipsport extraligy přivítali dnes hokejisté Mountfieldu v 31. kole tým HC Plzeň 1929. A byl to zápas nadmíru dramatický, o vítězi rozhodl až gól, který padl 21 vteřin před koncem prodloužení. Ještě předtím však domácí srovnali skóre pouhých 22 vteřin před koncem základní hrací doby! HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1).

Jihočeši začali v ostrém tempu, na Svobodu pálil v krátkém sledu Kotalík a Podlešák, ale ochránce plzeňské svatyně odolal. Byl to pak znovu Podlešák, který se ocitl v 6. minutě ve vyložené šanci sám před brankou, tu ale přestřelil. Hosté ohrozili Kováře v domácí brance až v 8. minutě, kdy na něho pálil jeho bratr v dresu hostů Jan. Ten usedl v čase 12:06 na trestnou lavici, Jihočeši ale sehráli přesilovou hru bídně. Stejnou početní výhodu pak měli dvakrát za sebou i Plzeňští, ale nevedli si o moc lépe. Navíc málem inkasovali, když si Svoboda téměř hodil puk do branky. Ten tam směřoval, ale jeden z obránců jej ještě stačil odpálit. Po první třetině tak byl bezbrankový stav.

Změnit ho mohli na začátku druhé části Jihočeši při přesilové hře Martynkem, ten však nadvakrát Svobodu nepřekonal. A tak přišel trest - ve 28. minutě objel Kovářovu branku St. Pierre, vystřelil a puk se od jednoho z domácích obránců odrazil do branky - 0:1. Zmar přesilovek prokázali domácí při vyloučení Kaberleho, Ptáček sice nastřelil tyčku, ale to bylo vše. V 35. minutě Indiáni dali druhý gól, ale protože těsně před jeho dosažením zazněla píšťalka rozhodčího, platit nemohl. Na trestnou lavici usedl Květoň a hosté pět vteřin před jeho návratem přesilovku využili. Vlasák našel před brankou zcela volného Adrašovského, který z voleje nedal Kovářovi šanci - 0:2.

Nepřiznivým vývojem zápasu očividně zaskočení Jihočeši se ve třetí třetině nemohli dlouho dostat do útočného pásma, Plzeň dobře bránila a podnikala nebezpečné výpady. A když už vypálil Podlešák, Svobodova lapačka byla bleskurychlá. Od poloviny 48. minuty pak začala "vylučovací rošáda" - Kotalík dostal čtyři minuty, v oslabení ujel Kašpařík, byl faulovaný, ale rozhočí trestné střílení nenařídil, pouze vyloučil Kaberleho. Minutu nato k němu usedl Duda, domácí hráli 4 na 3, ale nic z toho nebylo. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby usedl na trestnou další Indián Johnson a domácí se konečně dočkali. Za 13 vteřin přesilovku využil Gulaš a snížil na 1:2. A pak přišlo drama. V čase 57:53 byl vyloučen St. Pierre, v 59:21 Marušák a Mountfield sáhl ke hře bez brankáře, tedy šest proti třem! To je málo vídaná situace, která přinesla vyrovnání - Kašpařík v čase 59:38 srovnal na 2:2! Budvar aréna byla na nohou a hnala své hráče za dalším gólem. Mnoho k němu nechybělo, ale Gulaš jen marně kroutil hlavou...

Rozhodnout tak muselo prodloužení, v němž měli domácí nejdříve výhodu přesilovky 4 na 3, kterou ovšem promrhali. Když už se schylovalo k samostatným nájezdům, ocitl se sám před Kovářem obránce St. Pierre a svým druhým gólem v zápase vystřelil Indiánům dva body. Jihočechům však jeden získaný bod stačil k tomu, že zůstávají v tabulce stále první.

Branky a nahrávky: 56. Gulaš (Ptáček, Kotalík), 60. Kašpařík (Gulaš, Kotalík) - 28. St. Pierre (Kovář), 37. Andrašovský (Vlasák, Straka), 65. St. Pierre (Vlasák, Straka). Rozhodčí: Husička, Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. Diváci: 4752 .

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Piere - Stránský, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Sedláček - Dvořák, Pitule, Johnson - Kubalík, M. Heřman, Andrašovský -Mrňa.