Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Po vítězství na Slavii je Mountfield v čele extraligy!

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 09.12.2011 20:40 - Aktualizováno: 09.12.2011 20:41

V rozdávání radosti svým fanouškům v podobě vítězství pokračovali hokejisté Mountfieldu i v dnešním 30. kole Tipsport extraligy. Vůbec jim nevadilo, že hráli na ledě pražské Slavie, kterou s přehledem zdolali a uštědřili jí debakl. HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1). Po tomto vítězství se dostali Jihočeši do čela tabulky!

Hosté utekli domácím již v první třetině o dva góly, čímž určili jasně ráz zápasu. Nejdříve sehráli parádně v 8. minutě přesilovku, kdy zpoza branky přihrával Gulaš a skóre otevřel Kotalík. Podruhé Jihočeši udeřili ve 14. minutě. Při hře čtyř proti čtyřem se obránce Kadlec nedohodl s Valachem na vlastní modré, čehož využil Kašpařík, který je obral o puk a sám před Kopřivou uspěl kličkou do forhendu.

Ve druhé třetině to nejdříve vypadalo, že by se Slavia mohla zvednout, ale jejich zakončení bylo bezzubé. A tak znovu udeřili hráči Mountfieldu. Při protiútoku ve 32. minutě nahodil Vydarený od modré, puk se zastavil ve výstroji jednoho z obránců domácích a poté spadl na led. Nejrychleji ho našel Gulaš, který doklepl kotouč do sítě za nic netušícího brankáře a zvýšil na 3:0. O pět minut později pak Mountfield bleskurychle využil přesilovku 5 na 3. Puk putoval krásně po ose Kotalík-Gulaš-Květoň, kdy posledně jmenovaný zakončoval do prázdné branky.

V závěrečné třetině si Jihočeši náskok v pohodě hlídali, navíc v 51. minutě ho zaokrouhlili, když v přesilovce skóroval Martynek.

Branky a nahrávky: 8. Kotalík (Gulaš, Květoň), 14. Kašpařík (Šimánek), 32. Gulaš (Vydarený), 37. Květoň (Gulaš, Kotalík), 51. Martynek (Kranjc, Ptáček). ozhodčí: Homola, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4, využití: 0:3. Diváků: 3692.

HC Slavia Praha: Kopřiva (41. Furch) - Kadlec, Šulc, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík, Valach - Kůrka, Alinč, Vondrka - Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica - Sim, Dušek, Krenželok - Kalus, Jelínek, Sklenář - Doležal.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň - Červený, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, R. Pšurný - Švihálek.