Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dramatickou koncovku Mountfield s Třincem zvládl, porazil ho letos potřetí

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.12.2011 20:26

Potřetí se v letošní sezóně střetli hokejisté Mountfieldu s Třincem a potřetí vyhráli. Není tedy pro ně oblíbenějšího soupeře, ale v dnešním utkání 29. kola Tipsport extraligy to byl dramatické až do konce, i když to po první třetině vypadalo na jednoduchou domácí záležitost. HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři Třinec 3:2 (3:0, 0:0, 0:2).

V první třetině led v Budvar aréně jasně vládli domácí. Hráli opravdu, dali tři branky a k tomu ještě nastřelili dvakrát tyč. Oceláři hrozili jen z přesilovek a příliš nebezpeční nebyli. Moc je nepodržel ani brankář Vojtek, který neměl čisté svědomí u prvních dvou branek.

Ve druhé části už byl k vidění vyrovnanější zápas. Moravané se přeci jen zlepšili a snažili se o vstřelení kontaktní branky. To se jim však nepodařilo, a tak stav zůstal nezměněný.

Ve třetí třetině však bylo všechno jinak. Třináct minut před koncem Třinečtí snížili, poté ve vlastním oslabení skórovali podruhé a Jihočeši se začali bát o výsledek. V závěru hosté hráli bez brankáře, ale tři body přece jen zůstaly na kontě Mountfieldu. Jihočeši tak vyhráli již pošesté v řadě.

Branky a nahrávky: 6. Ptáček, 9. Květoň (Kotalík), 14. Gulaš (Kotalík, Květoň) - 47. Klimenta (Peterek, Hrabal), 54. Květoň. Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Jindra, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 3754.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Červený - Květoň, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mertl, Pšurný, Švihálek.

HC Oceláři Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Hudec, Lojek, Bolf - Květoň, Bonk, M. Hořava - Orsava, Peterek, Klimenta - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer.