Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Šimánek nájezdy umí, Mountfield veze z Litvínova dva body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 04.12.2011 20:27 - Aktualizováno: 04.12.2011 20:27

Dva body po vítězství po samostatných nájezdech získali v dnešním utkání 28. kola Tisport extraligy hokejisté českobudějovického Mountfieldu. Na ledě Litvínova ještě v poslední minutě základní hrací doby prohrávali, ale jejich kapitán Ptáček skóre srovnal. Pětiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V těch byl dvakrát úspěšný hostující Šimánek, zatímco za domácí proměnil pouze Jenáček, takže z výhry se radovali Jihočeši. HC Verva Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0).

Branky a nahrávky: 35. Frolík (Jenáček, Hujsa), 50. Hübl - 48. Mertl (Šimánek, Martynek), 60. Ptáček (Kašpařík, Martynek), 65. Šimánek. Rozhodčí: Hribik, Hodek - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváků: 4250.

HC Verva Litvínov: Franěk (60. Volke) - Gula, Kubát - Pojkar, Jareš - Černošek, Stříteský - Brejčák, Skuhrovec - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Ručinský, Hanzl, Trávníček - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc - Novák, Vydarený - Němeček, Mikuš - Vráblík - Martynek Šimánek, Kašpařík - Kotalík, Gulaš, Červený - Langhammer, Podlešák, Květoň - Mertl, Pšurný, Sailer.