Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

S Mladou Boleslaví to bylo trápení, ale přece jen vítězné

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 02.12.2011 20:53

Další tři body do tabulky si dnes připsali hokejisté Mountfieldu po výhře nad posledním celkem Tipsport extraligy, Mladou Boleslaví. Nebyla to však snadná záležitost, ba právě naopak. Hosté domácí dokonce přestříleli, ale brankář Kovář Jihočechy skvěle podržel, připsal si 40 úspěšných zákroků. HC Mountfield - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

V úvodní části Jihočeši přežili hru v oslabení, kdy Boleslav hrála 25 vteřin dokonce v pěti proti třem a domácím pořádně zatápěla. V 19. minutě pak přišel čas Milana Gulaše a po precizní akci se domácí ujali vedení. Ve druhé třetině vyslali hosté na Kováře dvacet střel, pod takovou kanonádou Jihočeši v Budvar Aréně dlouho nebyli. Jenomže z toho svěřenci trenéra Nováka vytěžili jen jednu branku, na kterou ihned odpověděli domácí v přesilovce Ptáčkem. V závěrečné části se po brance Kašpaříka z 53. minuty zdálo, že je definitivně hotovo, ale Mladá Boleslav v přesilovce (hrála bez brankáře 6 na 4) snížila a nechybělo moc, aby vyrovnala. Mountfield však vítězství, třetí v řadě, udržel.

Branky a nahrávky: 19. Gulaš (Kotalík), 28. Ptáček (Kotalík, Gulaš), 53. Kašpařík (Martynek) - 26. Tomas (Hay, Balaštík), 59. Balaštík (Mikulík). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváků: 3556.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík, Gulaš, Langhammer, Podlešák, Květoň, Červený, Martynek, Kuchejda, Mertl, Pšurný, Sailer.

BK Mladá Boleslav: Hübl - Rýgl, Drábek, Hay,Baldwin, Beňovič, Chaloupka, Koma, Mozík - Balaštík, Bahenský, Demel, Cetkovský, Stieler, Lenc, Vrbata, Goerzen, Mikulík, Hrdel, Jiránek, Tomas.