Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Mountfield těsně porazil Zlín, Ptáček odehrál 1000. zápas v nejvyšší soutěži

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 27.11.2011 20:28 - Aktualizováno: 27.11.2011 20:29

Hokejisté českobudějovického Mountfieldu dali dnes nejlepší dárek svému kapitánovi Františku Ptáčkovi k jeho jubilejnímu, 1000. zápasu, když na svém ledě porazili souseda z tabulky PSG Zlín těsně 3:2. Jubileum v dresu domácích slavil také další obránce Jan Novák, který odehrál 700. zápas v nejvyšší soutěži. Domácí ještě čtyři minuty před koncem vedli 3:0 a vypadalo to, že si budou moci konec utkání vychutnat. Zlínu se povedlo dát branku a v závěrečném power- play přidali hosté i druhou branku. Víc jim vynikající Jakub Kovář nedovolil a Jihočeši tak mohou slavit zisk dalších bodů. HC Mountfield České Budějovice - HC PSG Zlín 3:2 (2:0, 1:0, 0:2).

Začátek zápasu, první dvě minuty, dali hosté jasně najevo, že pro domácí oslavy mít pochopení nebudou. Jihočechům chvíli trvalo, než se dostali do tempa. V polovině desáté minuty dostali možnost hrát přesilovku 5 na 3 a využili ji za čtyři vteřiny! Od modré pálil Kotalík, Sedláček vyrazil jen před sebe a Gulaš bekhendem otevřel skóre. O čtyři minuty později odvedl vynikající práci v rohu kluziště Šimánek, přihrál na modrou a Vydarený bombou propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Třetí gól mohl dát Sailer, ale šanci, kdy jel sám na brankáře, zahodil. V polovině utkání hráli hosté přesilovku, ale špatně. Jejich chybnou rozehrávku zachytil Kotalík a sám před Sedláčkem nezaváhal - 3:0. V poslední třetině se dlouho nic kloudného nedělo, vypadalo to, že utkání se už jen dohrává. Zlín však v přesilovce čtyři minuty před koncem snížil a při power play 33 vteřin před závěrečnou sirénou dal dokonce na 3:2. Více mu však už domácí nedovolili.

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Kotalík), 17. Vydarený (Šimánek), 30. Kotalík - 56. Holík (Důraz), 60. Köhler (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 7:7. Využití:1:1 . V oslabení:1:0 . Diváci: 4098.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Podlešák, Sailer - Burian.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler, Důras, Čajánek, Veselý, Ondráček, Vlach, Kubiš, Honejsek, Sýkora, Čech.