Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

V bitvě o čelo byli šťastnější Bílí Tygři z Liberce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.11.2011 21:32 - Aktualizováno: 16.11.2011 21:34

Po reprezentační pauze pokračovala dnes 21. kolem hokejová Tisport extraliga. Hokejisté Mountfieldu ve šlágru kola (hrál třetí s prvním) přivítali Bílé Tygry z Liberce. Po vyrovnané bitvě byli šťastnější hosté, kteří zvítězili o gól. HC Mountfiled České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 2:2, 0:0).

V první třetině měli zpočátku více ze hry domácí. Už ve 4. minutě se před Pince tlačil Kuchejda, ale jeho bekhendovou střelu dokázal strážce liberecké svatyně skrýt do lapačky. Na druhé straně byl v obdobné situaci v 11. minutě Bortňák, Kovář jeho střelu vyrazil ramenem. Následovala první přesilovka Jihočechů, při které mířil do prázdné branky Kotalík, ovšem Pinc se stačil bleskurychle přesunout a puk skryl v náručí. V 15. minutě se dostali do brejku na jednoho obránce Květoň s Červeným, prvně jmenovaný místo přihrávky zvolil střelu, ale netrefil ani branku. Jak se takové přečíslení zakončuje, ukázala poté dvojice Bartovič-Nedvěd. První našel přesnou přihrávkou svého spoluhráče a Nedvěd k tyči bezmocného Kováře otevřel v čase 17:26 skóre - 0:1.

V nástupu do druhé třetiny domácí skóre rychle srovnali. Uběhlo pouhých 24 vteřin a Kašpařík se nejlépe orientoval v závaru před Pincem a vyrovnal na 1:1. Jihočeši zařadili na vyšší rychlostní stupeň a v 25. minutě to přineslo zasloužené vedení. Kašpařík od mantinelu našel zcela volného Šimánka a ten nedal Pincovi šanci - 2:1. O minutu později se při oboustranném vyloučení hrálo čtyři na čtyři a více místa na ledě zužitkoval efektivně Liberec. Při přečíslení ještě stačil Kovář vyrazit střelu Krejčíka, ale na dorážku Kudrny do prázdné brány už byl krátký - 2:2. Vyrovnávací gól vlil hostům do žil čerstvou krev, tváří v tvář jel na Kováře sám Vantuch, ale českobudějovický gólman jeho sólo zneškodnil. Tlak Liberce přibrzdilo čtyřminutové vyloučení Krejčíka, ale Mountfield přesilovku nevyužil. Vzápětí rozezvučel tyčku za překonaným Pincem Červený. Tyčka zněla i na druhé straně, ovšem s gólovým vyústěním. Šťastným střelcem byl v poslední minutě třetiny Vantuch - 2:3.

I na začátku třetí třetiny byli Jihočeši rychle blízko vyrovnání, ovšem Šimánkův pokus Pinc na poslední chvíli vytěsnil pravým betonem. Pak byla hra poznamenána řadou vyloučení, divácí hnali domácí na zteč liberecké branky, ale gólu už se nedočkali ani při minutu a půl trvající hře bez brankáře, takže Liberec výhrou potvrdil svoji vedoucí pozici v tabulce.

Branky a nahrávky: 21. Kašpařík (Kotalík, Kolarz), 25. Šimánek (Kašpařík, Kotalík) - 18. Nedvěd (Bartovič), 27. Kudrna (Krejčík), 40. Vantuch (Vak). Rozhodčí: Smitka, Šindler - Jindra, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. Diváci: 4226.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Krnjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík, Pletka, Langhammer, Podlešák, Květoň, Červený, Martynek, Kuchejda, Mertl, Pšurný - Sailer.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Holub, Kajínek, Štich, Pavlů - Kudrna, Nedvěd, Dušek, Bárta, Vak, Bartovič, Bulíř, Urban, Bortňák, Kica, Vantuch - Krejčík.