Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Mountfield se veze na vítězné vlně, vyhrál i na Slavii

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.10.2011 19:29

Hokejisté Mountfieldu potvrdili dnes na ledě pražské Slavie, že v čele tabulky nejsou náhodou. V 17. kole Tipsport extraligy zvládli perfektně roli lídra a získali pro sebe všechny tři body. HC Slavia Praha - HC Mountfield České Budějovice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0).

Výborný výkon podalo celé mužstvo, brankář Kovář vychytal druhou nulu v sezóně a dařilo se zejména dvojici Gulaš-Langhammer. Druhý jmenovaný po přihrávce prvního jmenovaného otevřel skóre již v 59. vteřině, když se nadvakrát prosadil před brankovištěm a Furcha překonal po ledě. V 16. minutě si tato českobudějovická dvojice role vyměnila, Langhammer přesně našel Gulaše a ten střelou z voleje k pravé tyči náskok Jihočechů navýšil. A ve druhé třetině to byli znovu oni dva, kdo se pstarali o změnu stavu. Gulaš nahrával a Langhammer zakončil na konečných 0:3.

Branky a nahrávky: 1. Langhammer (Gulaš), 16. Gulaš (Langhammer), 32. Langhammer (Gulaš). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 2:5, bez využití. Diváků: 2929.

HC Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Krejčík, Vašíček - Micka, Krenželok, Tomica - Svoboda, Růžička, Sklenář - Kalus, Jelínek, Doležal - Kůrka, Hertl, Čermák - Jaškin.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík - Kotalík, Šimánek, Kašpařík - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Sailer.