Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vítězstvím v Třinci potvrdil Mountfield pozici extraligového lídra

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.10.2011 19:51 - Aktualizováno: 28.10.2011 19:51

Hokejisté Mountfieldu v dnešním zápase Tipsport extraligy potvrdili své vedoucí postavení v tabulce, když vyhráli na ledě Třince, na který se jim již několik let mimořádně daří. HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 3:6 (1:2, 1:2, 1:2).

Začátek zápasu přitom Jihočechům nevyšel, protože již ve druhé minutě inkasovali z hole Zíba. Pak však Gulaš a Květoň (ten ve vlastním oslabení) skóre otočili. Po přestávce nejprve hned po 23 sekundách navýšil skóre po Kotalíkově dorážce dalším pokusem Kašpařík, na 1:4 pak upravil ve 33. minutě velkým důrazem v brankovišti Červený. Oceláři se ale nevzdali a 145 sekund před druhou sirénou snížil Orsava. V závěrečné třetině náskok hostů navýšil už po 10 sekundách ze středního pásma Šimánek. Brankou na 3:5 snížil v 50. minutě Ostřížek. Ve zbývajícím čase se už Ocelářům korigovat skóre nepodařilo, naopak čtyři sekundy před koncem hosté pečetili stav utkání střelou do prázdné brány díky Mikušovi.

Branky a nahrávky: 2. Zíb (Polanský), 38. Orsava (Rufer, Ostřížek), 50. Ostřížek (Davison) - 15. Gulaš (Mikuš), 18. L. Květoň (Kolarz), 21. Kašpařík (Kotalík), 33. Červený (Martynek), 41. Šimánek (Kašpařík), 60. Mikuš. Rozhodčí: Blecha, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4104.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (41. Vojtek) - Zíb, Hrabal, Hudec, Lojek, Richter, Davison, Cartelli - D. Květoň, Bonk, Klimenta - Kohn, Peterek, Adamský - McGregor, Polanský, Hrňa - Rufer, Ostřížek, Orsava - Marosz.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík - Kotalík, Šimánek, Kašpařík - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Sailer.