Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Po výhře nad Mladou Boleslaví opět do čela tabulky

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.10.2011 20:44 - Aktualizováno: 25.10.2011 20:45

Na pořadu hokejové Tipsport extraligy byla dnes v Budvar aréně dohrávka 1. kola, ve které hostil Mountfield celek Mladé Boleslavi. Po vítězství, jehož základy položili Jihočeši hned v úvodní minutě, se vrátili na první místo tabulky, protože dosud vedoucí Zlín doma podlehl Slavii Praha. HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 2:0, 0:1).

Na poslední mužstvo v tabulce vlétli Jihočeši raketovým způsobem a již po 55 vteřinách vedli 2:0. Nejdříve ve 25. vteřině jel sám na brankáře Hübla Kotalík a po ledě otevřel skóre. Třicet vteřin nato dostal Langhammer od Gulaše lahůdkovou přihrávku a do prázdné branky snadno zvýšil. V tom samém čase hosté vystřídali brankáře, na led šel Valent. Namlsaní diváci se těšili na další góly v mladoboleslavské síti, ale Valent několikrát s vypětím všech sil odolal a branka padla naopak na druhé straně. V 16. minutě byla před Kovářem "tma-vrma", Výborný posunul puk za vyjetého domácího brankáře a do sítě kotouč dopravil Balaštík - 2:1.

Ve druhé třetině byli nejdříve lepší hosté a nechybělo mnoho, aby vyrovnali. Po chybě Šimánka na útočné modré se dostal do úniku Balaštík, mířil nad vyrážečku domácího brankáře, ale Kovář byl rychlý a jeho pokus zneškodnil. Ve 28. minutě nebezpečně pálil Výborný, do boční sítě mířil Balaštík. Jihočechům pomohlo na nohy Demelovo vyloučení, které využili během dvaceti vteřin. Zblízka překonal Valenta mezi betony Květoň - 3:1. A domácí jako polití živou vodou za 61 vteřin skóre navýšili. Od mantinelu se v útočném pásmu rozjel Květoň a střelou do šibenici rozjásal počtvrté Budvar arénu. Na trestnou lavici poté usedl Pšurný, ale Mladá Boleslav přesilovku nezužitkovala. V poslední minutě před sirénou tvrdě pálil Vrbata, Kovář jeho dělovku zkrotil vyrážečkou.

V závěrečné části si domácí hlídali výsledek, ale Mladoboleslavští se ještě jednou dočkali snížení. Vráblík s Pšurným ve vlastním obranném pásmu špatně rozehráli, k puku se dostal matador Výborný a s přehledem bekhendem zavěsil. Poté se připomenul domácí kanonýr Gulaš, který bombou trefil Valenta do helmy. K velkému sólu se pak rozjel obránce Vydarený, jeho střelu ale kryl efektně lapačkou strážce hostující svatyně. Na výsledku se tak již nic nezměnilo.

Branky a nahrávky: 1. Kotalík (Kranjc), 1. Langhammer (Gulaš), 31. Květoň (Kotalík), 32. Květoň - 16. Balaštík (Výborný), 47. Výborný (Mikulík). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bejček, Jindra. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3852.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Sailer.

BK Mladá Boleslav: Hübl (1. Valent) - Baldwin, Rýgl, Mozík, Beňovič, Čutta, Žabka, Chaloupka - Balaštík, Bahenský, Demel - Výborný, Stieler, Plodek - Svačina, Tomas, Goertzen - Mikulík, Cetkovský, Vrbata - Jiránek.