Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vítěznou sérii Mountfieldu uťal Litvínov

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.10.2011 19:49 - Aktualizováno: 23.10.2011 19:49

Poprvé v roli lídra Tipsport extraligy se dnes na domácím ledě představili hokejisté Mountfieldu, kteří v Budvar aréně přivítali Litvínov. Ke smutku domácích fanoušků jim však tento zápas nevyšel, protože pozorně bránící hosté s výborným gólmanem Volkem Budvar arénu "vyloupili". HC Mountfield České Budějovice - HC Verva Litvínov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3).

Úvodní dvacetiminutovka nepřinesla příliš pěkný hokej, domácí sice hráli třikrát přesilovku, hosté jednou, ale branka nepadla. Největší šanci měl domácí Mertl, který byl sám před Volkem, ale neuspěl. Na začátku prostřední části hráli hosté další přesilovku, ale bez úspěchu. Stejnou výhodu měli dvakrát i Jihočeši, z toho jednou dokonce v délce čtyř minut, jenže gólu se diváci nedočkali, stejně tak ani při další přesilovce Litvínova. Bezbrankový stav tak vydržel i po čtyřiceti minutách. Ten vydržel téměř do poloviny třetí třetiny, pak však už góly padaly, k šoku domácích hráčů i diváků do jihočeské sítě. Nejprve ve 49. minutě nahodil Stříteský puk od modré a ten skončil překvapivě v síti - 0:1. Za necelé tři minuté poté využil Litvínov Jarešem přesilovku - 0:2. Minutu před koncem sáhli domácí ke hře bez brankáře, ale byli to opět Litvínovští, kdo skórovali. Do prázdné branky se trefil V. Hübl.

Branky a nahrávky: 49. Stříteský (Majdan), 52. Jareš (Kubinčák), 60. V. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Pešina, Trombík - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5 (plus Kubát 10 minut OT). Využití: 0:1. Diváků: 5031.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz - Šimánek, Kašpařík, Kotalík - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Květoň, Červený, Martynek - Mertl, Pšurný, Sailer.

HC Verva Litvínov: Volke - Hora, Havelka, Kousalík, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Pojkar, Stříteský - Trávníček, Ručinský, Lukeš - Gerhát, Hübl, Jurčík - Kubinčák, Majdan, Hanzl - Hujsa, Bojer, Maxa.