Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Po vítězství v Mladé Boleslavi vévodí Mountfield extraligové tabulce

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.10.2011 20:53

Hokejisté českobudějovického Mountfieldu sehráli dnes na ledě Mladé Boleslavi další povedený zápas a po vítězství se dostali znovu do čela extraligové tabulky. Vyhráli přitom pošesté v řadě, z toho polovinu vítězství přivezli z cizích kluzišť. BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:5 (0:1, 2:3, 0:1).

Do utkání přitom vbruslili lépe domácí, hned v první minutě se hnal sám na Kováře Cetkovský, ale střílel mimo. Chvíli nato se Jihočeši bránili prvnímu oslabení, které přežili bez úhony. Stejnou výhodu pak měli i oni, ale rovněž s nulovým efektem. Skóre se měnilo pouhých osm vteřin před přestávkou, kdy se trefil Kotalík - 0:1. Byla to již třetí trefa tohoto útočníka v šestém zápase po návratu ze zámoří.

V prostřední části vyšla hostům parádně její první polovina. Od 28. do 31. minuty se trefili hned třikrát. Po gólu Langhammera a dvou brankách Kuchejdy odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Domácí to však nevypustili a ještě do konce třetiny dvěma góly zadělali na drama. To se však v závěrečné dvacetiminutovce nekonalo, Jihočeši si náskok hlídali a když minutu a půl před koncem Mertl zavěsil popáté, bylo o vítězi zcela jsno.

Branky a nahrávky: 39. Balaštík (Chaloupka, Žabka), 40. Bahenský (Cetkovský) - 20. Kotalík (Kašpařík), 27. Langhammer (Ptáček, Kranjc), 28. Kuchejda (Mertl), 31. Kuchejda (Pšurný, Mertl), 59. Mertl (Langhammer, Podlešák). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8, navíc Gulaš 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2960.

BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Baldwin, Rýgl, Jindra, Beňovič, Drábek, Čutta, Žabka, Chaloupka - Balaštík, Bahenský, Demel, Výborný, Stieler, Kotrla, Pabiška, Tomas, Goertzen, Cetkovský, Vrbata, Jiránek.
HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Sailer.