Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vítězství na Kladně vyneslo Mountfield do čela tabulky

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.10.2011 20:18 - Aktualizováno: 19.10.2011 20:19

V dnešní dohrávce 13. kola hokejové Tipsport extraligy vyhráli hokejisté Mountfieldu v Kladně o dvě branky a díky tomu se dostali na první místo! Rytíři Kladno - HC Mountfield 1:3 (0:1, 1:1, 0:1).

V první třetině se diváci na kladenském stadionu dočkali branky už po 46 vteřinách, kdy se prosadil přes obránce Tomana Kotalík, který po ledě nedal domácímu brankáři šanci. Poté hosté ubránili několik oslabení. Nejblíže gólu Rytířů byl Hlaváč, po jehož střele puk orazítkoval obě tyčky Cháberovy branky a odrazil se ven, což následně potvrdil i videorozhodčí.

Ve druhé třetině nejprve fauloval Toman Gulaše a rozhodčí nařídil trestné střílení. To Gulaš výborným bekhendovým blafákem proměnil 0:2. Kladno poté dokázalo zužitkovat přesilovou hru, když se trefil Hlaváč, přičemž brance předcházelo špatné vyhození Nováka.

Ve třetí třetině si hosté hlídali výsledek, domácí mohli vyrovnat, když se ve velké šanci objevil Patera. V té době už Kladno hrálo bez brankáře, načež inkasovalo do prázdné branky z hole Kašpaříka.

Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Hovorka) - 1. Kotalík (Kašpařík), 25. Gulaš z trest. střílení. 60. Kašpařík (Kotalík). Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Charvát, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1917.

Kladno: Chábera - David Růžička, Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bílek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Kalla, Kuchler - Bicek, Knotek, Eberle - Valský, Melka, Kafka.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, T. Mertl, R. Pšurný.