Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Zlín vyprodili s nulou, parádní hokejový večer

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.10.2011 20:25 - Aktualizováno: 16.10.2011 20:26

Hokejisté Mountfieldu v dnešním kole Tipsport extraligy nezaváhali a na vlastním ledě porazili Zlín. Diváci viděli výborný hokej nejen ze strany domácích, ale i hostů, těm však nedovolil skórovat skvělý brankář Kovář. HC Mountfield - Zlín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).

Úvodní dvacetiminutovka vyšla Jihočechům perfektně. Několikrát je podržel brankář Kovář a sami dvakrát skórovali. Nejprve se při hře čtyři na čtyři trefil v 10. minutě obránce Kranjc, který poslal do sítě vyražený puk. Byla to jeho první ligová branka. Pak se domácí ubránili v oslabení a naopak potrestali vyloučení Čajánka. Vydarený přihrál před branku Langhammerovi, který nad vyrážečku Sedláčka zvýšil na dva nula. Hosté měli šanci snížit z brejku, kdy Čajánek hledal přihrávkou Vlacha, ten však na puk nedosáhl. Prvně jmenovaný pak neudržel nervy na uzdě, měl poznámku směrem k rozhodčím a dostal osobní desetiminutový trest.

Ve druhé třetině pokračoval velmi dobrý hokej, a to z obou stran. Ve 24. minutě usedl na trestnou lavici obránce Hamrlík a domácí v přesilové hře znovu trestali. Kašpařík nahrál diagonálou na modrou čáru Kotalíkovi, který z voleje golfákem nedal Sedláčkovi šanci - 3:0. Přesilovku pak hráli i hosté, ale Kovář v domácí brance byl skvělý, vytáhl se zejména při střele Sýkory, kterou vytáhl lapačkou. V polovině zápasu trefil Galvas bombou horní tyč, rozhodčí přesto požádali kolegu u videa o konzultaci. Verdikt zněl, že branka nebyla. Při další přesilovce dali Zlínští gól, ale nehokejovým způsobem, protože Köhler hodil puk do sítě rukou, takže stav zůstával nezměněný.

V závěrečné části se hrálo stále nahoru dolů, oba týmy měly po dvou přesilových hrách, ale gól padl v době, kdy byl na ledě plný počet. A byla to parádní akce Jihočechů. V přečíslení dva na jednoho jeli Martynek s Ptáčkem, prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu a nad Sedláčkovu vyrážečku stanovil konečnou podobu skóre - 4:0.

Branky a nahrávky: 10. Kranjc (Ptáček, Červený), 17. Langhammer (Vydarený, Novák), 25. Kotalík (Kašpařík, Květoň), 49. Martynek (Kuchejda, Červený).. Rozhodčí: Lacina, Smitka - Bádal, Kis. Vyloučení: 7:7, navíc Čajánek 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4356.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, Pšurný, Sailer.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Holík, Sýkora, F. Čech.