Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vítězství nad Karlovými Vary až po samostatných nájezdech

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 14.10.2011 21:40

Hokejisté Mountfieldu dnes hostili na svém ledě do té doby poslední Karlovy Vary a kdo očekával snadné vítězství, šeredně se mýlil. Jihočeši sice vyhráli, ale až po samostatných nájezdech, takže hosté ze západu Čech si odvezli jeden bod. HC Mountfield - Karlovy Vary 4:3 po s.n. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0).

První v utkání sice zahrozili Karlovarští, ale do vedení šli ve čtvrté minutě Jihočeši. Květoň dostal přihrávku od Mikuše a zleva švihem vymetl levý růžek Záhorkovy klece. V polovině úvodní části bylo srovnáno. To hosté potrestali Němečkovo vyloučení, Pech dorazil Noskovo nahození od modré. Autora branky navíc fauloval Ptáček, takže Karlovy Vary pokračovaly v přesilové hře, ale tu už nevyužily. A vzápětí pykali - Červený se protáhl obranou a bekhendem znovu poslal Mountfield do vedení - 2:1. To však ještě nebyl konečný účet první třetiny. Padl ještě jeden gól, a to do domácí branky, když závar před Kovářem dokonal po otočce Dej - 2:2.

Ve druhé dvacetiminutovce se hodně vylučovalo, karlovarský Nosek vyfasoval 2+2, ovšem tuto šanci domácím zhatilo vyloučení Květoně, po jeho návratu trvala převaha jednoho muže na domácí straně ještě minutu a 35 vteřin, ale bez výsledku. Hosté poté nevyužili jednu, domácí dvě přesilovky. Stav se nezměnil, za zmínku však stojí zákrok Kováře ve 28. minutě, dorážku Košťála skvěle zlikvidoval lapačkou.

Začátek třetí třetiny zahájili domácí hráči přesilovkou, při které nejenže neskórovali, ale naopak mohli inkasovat, ovšem Kovář proti Pechovi měl zase rychlou lapačku. Pak však přišel pro domácí hokejisty i fandy šok. Ve 43. minutě od mantinelu poslal puk na bránu Dej a puk prošel Kovářovi mezi nohama - 2:3. Tento stav drželi Karlovarští deset minut, přežili vyloučení Skuhravého, ale čtyři minuty před koncem srovnal při hře čtyř proti čtyřem Květoň. Do konce základní hrací doby rozhodnutí nepadlo, a tak na řadu přišlo prodloužení. V něm byl vyloučen Dej, přesilovku 4 na 3 ale Jihočeši nevyužili (přesilovky jsou pro ně zakleté, nejdou jim), takže o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Domácí Gulaš a Kotalík je proměnili, za hosty Klíma a Pech úspěšní nebyli, takže dva body si připsali Jihočeši, jeden bod hosté.

Branky a nahrávky: 4. L. Květoň (Mikuš), 13. Červený (Martynek), 56. L. Květoň (Mikuš), rozhodující nájezd Gulaš - 10. Pech (Nosek), 16. Dej (Melenovský, Mocek), 43. Dej (Melenovský). Rozhodčí: Homola, Trombík - Čech, M. Jindra. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 4235. Třetiny: 2:2, 0:0, 1:1 - 0:0.

Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš, od 28. navíc Kolarz - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Sailer, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.

Karlovy Vary: Závorka - Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Gründling, Mocek, Schusser, Parýzek - Kumstát, Pech, Košťál - Zucker, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Kupec, T. Klíma, Kuběna.