Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

V Brně bylo fajn, hokejisté vezou všechny tři body

Č. BUDĚJOVICE, BRNO - 09.10.2011 19:58 - Aktualizováno: 09.10.2011 20:00

Ve čtvrtém zápase na ledě soupeřů v letošním ročníku extraligy si dnes českobudějovičtí hokejisté poprvé připsali plný bodový zisk. Vyhráli na ledě Komety Brno o tři branky. HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2).

V první třetině přežili hosté dvě oslabení, v 16. minutě jel na Kováře sám Pospíšil, ale blafák do bekhendu mu gólman Jihočechů vychytal. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. Ten však po přestávce dlouho nevydržel, a to k radosti hostů. Ve 24. minutě napřáhl na modré Vydarený a po ledě trefil přesně mezi nohy brněnského brankáře Hoviho - 0:1. Poté následovala vyloučení na obou stranách, přičemž se Jihočechům naskytla příležitost hrát necelou minutu čtyř proti třem, následně půl minuty pěti proti třem, kterou v čase 29:59 využili. Gulašovu střelu Hovi vyrazil a puk do sítě dopravil Langhammer - 0:2. Tento gól musel potvrdit videorozhodčí. Minutu a půl před koncem prostřední části trefil domácí obránce Zohorna pouze horní tyč Kovářovy klece, takže do kabin se šlo za dvoubrankového vedení hostů.

A uběhly jen dvě minuty třetí třetiny, kdy jel sám na Hoviho útočník Mertl a střelou mezi nohy náskok Jihočechů navýšil - 0:3. Minutu nato začali hrát hosté přesilovku, ale byli to domácí, kteří se radovali. Ve vlastním oslabení podnikli rychlý protiútok a Holec šikovnou tečí snížil - 1:3. Brněnští poté vyvinuli velký tlak, hráli přesilovku, ale bez efektu. V polovině závěrečné části hosté málem podruhé v přesilové hře inkasovali - Hubáček sám před Kovářem ale trefil pouze horní tyč. Sedm minut před koncem přišla obrovská chyba brankáře Hoviho. Ten rozehrál puk za vlastní brankou přímo na hůl Šimánka, který našel Kašpaříka, který se nemýlil - 1:4. Brno pak ještě mělo k dispozici tříminutovou přesilovku, ale na skóre se už nic nezměnilo, a tak z moravské metropole se tři body stěhují na jih Čech.

Branky a nahrávky: 45. Holec (Hubáček) - 24. Vydarený (Šimánek, Kašpařík), 30. Langhammer (Gulaš), 42. Mertl (Vydarený), 54. Kašpařík (Šimánek). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení 1:0. Rozhodčí: Müllner, Konc - Hlavatý, Tošenjovan. Diváků: 7038.

HC Kometa Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, Holec, Hubáček - Dlouhý, Svoboda Jar., Čermák - Erat, Hruška, Svoboda Jak. - Zohorna, Koreis, Podkonický.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Vráblík, Novák, Kolarz, Kranjc, Vydarený, Mikuš - Martynek, Kotalík, Gulaš - Pšurný, Šimánek, Marek - Kašpařík, Podlešák, Květoň - Červený, Langhammer, Mertl - Sailer.