Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

K výhře nad Vítkovicemi přispěl gólem i navrátilec Kotalík

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 07.10.2011 21:12 - Aktualizováno: 07.10.2011 21:12

Vrátil jsem se, skóroval a zvítězil. To si může říct po dnešním extraligovém zápase mezi HC Mountfield s Vítkovicemi domácí útočník Aleš Kotalík. Ten se objevil po více než deseti letech strávených v NHL opět v českobudějovickém dresu a výrazně pomohl k tomu, že Jihočeši porazili loňského finalistu o dvě branky. HC Mountfield - Vítkovice 4:2 (1:1, 2:1, 1:0).

Kotalík se postavil do prvního útoku na pravé křídlo, do sestavy se nedostal naopak zkušený centr Mikeska. Hned v první minutě se ocitl v šanci Podlešák, při vyloučení Štefanky pálil od modré Ptáček, ale Málek odolal. Přesilovku ale přece jenom domácí využili a byl to právě navrátilec ze zámoří, který otevřel skóre po perfektní přihrávce Kašpaříka. Jihočeši se pak ubránili přesilovce, ale dvě a půl minuty před přestávkou hosté srovnali. Kovář vyrazil puk jen před sebe, tam ho dojel obránce Ovčačík a takovou nemastnou neslanou střelou vyrovnal.

Do prostřední části vlétli domácí jako uragán a po šesti odehraných minutách vedli 3:1. Nejdříve z otočky překvapil Málka Červený, poté zvýšil Květoň. Následovala přesilovka, ale tu českobudějovičtí hráči nevyužili. A přišel trest. Ujčík snadno objel nedůsledného Kranjce, bekhendem vystřelil a odražený kotouč dopravil do sítě Káňa - 3:2.

V třetí třetině nejprve neuspěl v dobré šanci domácí Mertl, na druhé straně Káňa. Při vyloučení Šimánka se domácí úspěšně ubránili a klid na jejich hokejky vnesl Gulaš, který perfektním blafákem do bekhendu nedal Málkovi šanci a uzavřel tak účet dnešního utkání.

Branky a nahrávky: 4. Kotalík (Kašpařík), 22. Červený (Gulaš), 27. L. Květoň (Vydarený), 57. Gulaš (Šimánek, Kašpařík) - 18. Ovčačík (Szturc), 36. J. Káňa (Ujčík). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Pouzar, Dřínovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 3805. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:0.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Marek, Červený, L. Květoň - Martynek, Mertl, R. Pšurný.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Rehák, Ovčačík, Voráček, Punčochář, Trnka - J. Káňa, Burger, Ujčík - Svačina, Húževka, T. Káňa - Pohl, Štefanka, Szturc - Strapáč, J. Sýkora, Šedivý.