Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Třígolové manko z úvodu už hokejisté nedohnali

Č, BUDĚJOVICE, LIBEREC - 05.10.2011 21:34 - Aktualizováno: 05.10.2011 21:35

S nepořízenou se dnes vrátí hokejisté Mountfieldu z Liberce. Jihočeši nezvládli úvodní třetinu, ve které třikrát inkasovali a tuto ztrátu přes zlepšený výkon už nedohnali. Ve druhém dějství nejprve snížil Kašpařík, v 52. minutě pak na rozdíl jediného gólu upravil Jiří Šimánek. Naděje na zvrat však pohasly v 57. Minutě, kdy při rozehrávce za vlastní brankou chyboval brankář Kantor. Mladý gólman Jihočechů, který po první třetině vystřídal Kováře, přihrál rovnou na hůl Vaka a ten nezaváhal. Liberec si pak už tři body pohlídal. Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (3:0, 0:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 6. Nedvěd (Kudrna, Bartovič), 11. Nedvěd (Holub, Bartovič), 17. Klimenta (Bartovič), 57. Vak - 30. Kašpařík, 52. Šimánek (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3539.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Trončinský, D. Kajínek, Derner, Moravec - Bartovič, P. Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, T. Urban, Bárta - Vantuch, L. Krejčík, P. Urban.

HC Mountfield: Jakub Kovář (21. Kantor) - Kranjc, Ptáček, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz, Vráblík - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Marek, Mikeska, Sailer - Mertl, R. Pšurný, Martynek - Langhammer, Gulaš, Červený - Podlešák.