Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Bod z Pardubic je dobrý, ale mohlo být i více

ČESKÉ BUDĚJOVICE, PARDUBICE - 30.09.2011 20:38 - Aktualizováno: 30.09.2011 20:39

Ještě sedm minut před koncem dnešního utkání 6. kola hokejové Tipsport extraligy to vypadalo, že českobudějovický Mountfield si odveze z Pardubic všechny tři body. Vedl jedna nula, ale v tom okamžiku si do té doby vynikající brankář Kovář vybral slabší chvilku a domácí díky Elkinsonově střele, která strážci jihočeské branky propadla, srovnali na 1:1. A v prodloužení po 16 vteřinách rozhodl při přesilové hře pardubický Bartek, takže Jihočeši si odvážejí pouze bod.

Do vedení se hosté přitom dostali již v 9. minutě, kdy Gulaš nahrál Květoňovi a ten se trefil parádně pod horní tyč. Na obou stranách pak byly vidět šance, ale skóre se neměnilo ani při přesilových hrách. Bez gólů vyzněla prostřední část a těsný náskok hosté drželi až do pro ně smolné 53. minuty. Čtyři minuty před koncem hrál Mountfield další přesilovku, ale velmi špatně. Minutu a třináct vteřin před klaksonem třetí třetiny zbytečně fauloval Gulaš, domácí sice v normální hrací době neskŕovali, ale z prodloužení uběhlo pouhých 16 vteřin, když se šťastně trefil po ledě Bartek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0). Branky a nahrávky: 53. Elkins (Benák), 61. Bartek (Sičák) - 9. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Šír, Fraňo - Jindra, Kis. Vyloučení: 4:4, využití: 1:0. Diváků: 7764.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička - Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Nakládal, Benák - Starý, Koukal, Kolář I - Somík, Elkins, Bartek - Sim, Radil, Buchtele - Rákos, Kousal, Zohorna - Nahodil.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Marek, Mikeska, Sailer - Kuchejda, Červený, Pšurný - Burian.