Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

I potřetí za sebou Mountfield doma vyhrál, s prázdnou odjela Plzeň

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.09.2011 20:27 - Aktualizováno: 25.09.2011 20:29

Známé pořekadlo "můj dům, můj hrad" naplnili stoprocentně tento týden hokejisté českobudějovického Mountfieldu. Po úterním vítězství nad Třincem (4:3), pátečním Slavií (3:2) využili i dnes domácí prostředí a v Budvar aréně porazili Plzeň 4:2 (1:0, 1:1, 2:1).

Po opatrném začátku se v první větší šanci ocitl ve 4. minutě hostující Vlasák, ale zblízka netrefil. Domácí odpověděli Šimánkem, ale Svoboda kryl, stejně pak i střelu Langhammera. V čase 05:38 ale už udeřilo, a to ze strany Jihočechů. Vráblíkovo nahození od modré strážce plzeňské svatyně zřejmě neviděl a puk zapadl přesně k pravé tyčce - 1:0. Dvě minuty nato přišla další parádní akce domácích. Vydarený našel Gulaše, ten mířil mezi Svobodovy betony, ten je ale bleskurychle sklapl a zachránil. Oba týmy pak měly po jedné přesilové hře, ale skóre se do přestávky už nezměnilo.

Hned po 37 vteřinách druhé části mohlo být srovnáno. Brankář Kovář chybně rozehrál přímo na hůl svého bratra Jana, plzeňský střelec mířil ihned do opuštěné branky, ale chybující Jakub se stihl vrátit a puk chytil. Ve 27. minutě dostali Jihočeši možnost hrát druhou přesilovou hru. V ní ujeli v oslabení Kratěna s Hlinkou, ale šanci jim zmařil vracející se Langhammer. A udeřilo na druhé straně, v čase 28:08 tečoval Kašpařík střelu Kranjce - 2:0. O deset minut později hosté snížili, po sérii chyb snížil z prostoru mezi kruhy Jeřábek - 2:1.

Do závěrečné třetiny vlétla Plzeň jako uragán, tři minuty nevěděli Jihočeši kam dřív skočit, ale nápor přečkali a svůj náskok zvýšili. Důrazný Kašpařík vybojoval v rohu útočného pásma puk, přihrál před bránu Šimánkovi, jenž se střelou po ledě nemýlil - 3:1. Plzeň však záhy odpověděla, Dreslerův lob přes celé kluziště obránce Mikuš minul, přebruslil ho Duda a nekompromisně nad Kovářovu vyrážečku opět snížil - 3:2. Deset minut před koncem však Květoň parádně nasměroval puk od mantinelu před bránu hostů, v tlačenici se nejlépe orientoval Šimánek a dal výsledku konečnou podobu - 4:2. Hosté pak sice ještě dvakrát hráli přesilovku, odvolali i brankáře, ale vše bez úspěchu. Na druhé straně trefil Gulaš levou tyč opuštěné plzeňské klece.

Branky a nahrávky: 6. Vráblík (Podlešák, Mikeska), 29. Kašpařík (Kranjc, Gulaš), 45. Šimánek (Kašpařík), 51. Šimánek (Květoň, Novák) - 38. Jeřábek (Duda, Dvořák), 47. Duda (Dresler).
Rozhodčí: Jeřábek, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4811.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Němeček, Vráblík - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, Pšurný.
HC Plzeň 1929: Svoboda - Hanzlík, Jeřábek, Kaberle, St. Pierre, Růžička, Dresler, Dobrovolný - Vlasák, Straka, Duda - Mrňa, Hlinka, Kratěna - Petruška, Jan Kovář, Vostřák - Johnson, Pitule, Dvořák.