Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Hokejisté prožili drama, ale tři body zůstaly doma

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.09.2011 23:38 - Aktualizováno: 23.09.2011 23:40

Ve 4. kole extraligy vyhráli dnes hokejisté Mountfieldu nad pražskou Slavií 3:2 (2:0, 1:0, 0:2). Ačkoliv to po dvou třetinách vypadalo na jasné vítězství, nakonec se z toho zrodilo drama.

V televizním utkání nastoupili domácí po 50 letech opět v černých dresech, nutno dodat, že slušivých. A více než slušný byl i jejich výkon. Do utkání totiž vlétli naplno a už po 27 vteřinách se před Kopřivou v brance Pražanů ocitl Šimánek, ale nedal. Netrvalo však dlouho a a Gulaš našel před bránou Květoně, který bez přípravy po ledě otevřel skóre. Časomíra ukazoval a 01:06. V průběhu třetiny pak byli domácí dvakrát v oslabení, ale ubránili se. A nejen to, po nádherné akci svůj náskok zvýšili. Kranjc zatáhl puk do útočného pásma, přihrál Červenému a ten ještě lépe postaveného Kuchejdu, který z první znovu po ledě překonal Kopřivu - 2:0. Za takového stavu se šlo do kabin.

A také úvod prostřední části vyšel lépe domácím. Začala 24. minuta, kdy čtvrtý útok uzamkl soupeře v jeho pásmu, puk šel z hokejky na hokejku, obránce Kolarz ho poslal před bránu, kde ho bojovník Pšurný dopravil do brány - 3:0. Diváci byli u vytržení, tlskalo se na otevřené scéně. Navíc Martynek a Podlešák trefili tyčky, skóre mohlo být mnohem vyšší.

Kdo však čekal, že už je rozhodnuto, hluboce se mýlil. V nástupu do třetí třetiny Pražané snížili Kovaříkem a když pak domácí nevyužili ani jednu ze tří za sebou jdoucích přesilových her, znovu udeřili hosté. Vráblík před vlastní brankou zaváhal, puk mu sebral Svoboda a pohotově zavěsil - 3:2. A rázem tu bylo drama jako hrom. To gradovalo v posledních pěti minutách, kdy byl nejdříve vyloučen Martynek, sotva se vrátil, šel za katr Mikeska, ale Jihočeši srdnatým výkonem vítězství udrželi.

Branky a nahrávky: 2. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 17. Kuchejda (Červený, Kranjc), 24. R. Pšurný (Kolarz) - 44. Kolařík (Kalus, Sklenář), 50. Svoboda. Rozhodčí: Hribik, Husička – Kis, Jindra. Vyloučení: 7:7, využití: 0:0. Diváci: 3802.
Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný.
Slavia: Kopřiva - Kadlec, Šulc, Roth, Krejčík, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Svoboda, Vl. Růžička ml., Tomica - Kalus, Čermák, Sklenář - Doležal, Jelínek, Kůrka - Hertl, Jaškin, Poletín.

Hlasy trenérů - František Výborný (HC Mountfield): "Po dvě třetiny jsme kontrolovali vývoj zápasu. Kromě tří gólů jsme měli i další šance a dvakrát jsme nastřelili tyč. Slavii nakopla branka na 3:1 v úvodu třetí třetiny. Hokej je rychlá hra a podobné zvraty k ní prostě patří. Vážím si toho, že kluci závěr ustáli a tři body udrželi. Hráli jsme několikrát ve čtyřech a nebylo to vůbec jednoduché. Po obránci Němečkovi jsme sáhli do Písku. Je to zkušený hráč a pomohl nám. Tři body mají velkou cenu."

Jiří Čelanský (Slavia): "Po rychle inkasovaném gólu jsme se po dvě třetiny nemohli dostat do naší hry. Podařilo se nám to prakticky až ve třetí třetině, kdy jsme dali dvě branky, ale na body to bohužel nestačilo."