Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Premiéra doma vyšla, mistr z Třince odjel s prázdnou

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 21.09.2011 07:38 - Aktualizováno: 21.09.2011 07:40

Po nedělní porážce v Litvínově se včera hokejisté českobudějovického Mountfieldu představili v Tipsport extralize na domácím ledě. Soupeřem jim nebyl nikdo menší, než úřadující mistr z Třince, který stejně jako Jihočeši toužil po prvních bodech. A toužit bude dál, protože ve vyrovnaném bojovném utkání byli šťastnější domácí, kteří zvítězili 4:3 (1:1, 2:1, 1:1).

Úvod zápasu byl přitom pro domácí hráče i diváky šokující. První střela na jejich bránu totiž skončila již v 26. vteřině v síti! Autorem gólu byl Bonk. Třinec si i nadále počínal velmi útočně a nechybělo mnoho, aby ve třetí minutě svůj náskok nezvýšil. Ale nestalo se tak a udeřilo na druhé straně. V čase 03:09 domácí z první vážnější akce vyrovnali. Vyražený kotouč se dostal ke Kašpaříkovi, který švihem nekompromisně zavěsil pod horní tyč - 1:1. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo, přestože oba týmy měly možnost hrát dvakrát přesilovou hru.

Prostřední část byla poznamenána častým vylučováním, na trestnou lavici usedlo celkem sedm hráčů, z toho posila Třince, obávaný kanadský tvrďák Verot, vyfasovala za vražení na mantinel zezadu trest 2+10 minut. Padaly však i góly. Do vedení šli Jihočeši, a to ve 23. minutě, kdy Kuchejda na útočné modré nádherně uvolnil Mikuše a ten sám před brankářem Hamerákem nezaváhal - 2:1. Poté však byl vyloučen Mikeska a hosté v polovině 26. minuty skóre srovnali. Nastřelený kotouč od modré čáry Kovář neudržel a Bonk pohotově dorazil - 2:2. Radost hostů však netrvala dlouho. Uběhlo sedm vteřin z 27. minuty a domácí šli opět do vedení, když se z úhlu trefil Pšurný - 3:2.

Jeden z důležitých momentů utkání se odehrál v osmé minutě závěrečné dvacetiminutovky. Při přesilovce hostů upadl na vlastní modré Šimánek, toho Třinečtí využili k přečíslení a po mele před brankou Kováře zvedli ruce nad hlavu. Zda ovšem puk skončil v síti, o tom musel rozhodnout videorozhodčí, který však branku neviděl. V 55. minutě pak přišla další krásná akce Jihočechů. Obránce Novák skvěle přes celé hřiště našel na útočné modré volného Gulaše, který své sólo bezpečně proměnil - 4:2. To však ještě nebyl dramatu konec. V poslední minutě pykal za faul Šimánek, hosté odvolali brankáře a hráli tedy v šesti proti čtyřem. Byli úspěšní, trefil se Kohn. Do konce však zbývalo už jen devět vteřin a domácí cenné vítězství udrželi.

Branky a nahrávky: 4. Kašpařík (Kuchejda), 23. Mikuš (Kuchejda), 27. Pšurný, 55. Gulaš (Novák) - 1. Bonk (Hrabal), 26. Bonk (Zíb, Květoň), 60. Kohn (Polanský).
Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7, navíc Verot 10 minut. Využití: 0:2. Diváků: 3947.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Krajnc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Sailer, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný, Červený.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Davison, Lojek, Seman, Hudec, Richter - McGregor, Bonk, Květoň - Adamský, Polanský, Kohn - Peterek, Hrňa, Chovan - Hampl, Orsava, Verot - Havel.

Ostatní výsledky: Mladá Boleslav – Slavia Praha 1:5, Vítkovice – Litvínov 2:1 po sam. nájezdech, Zlín – Kladno 2:3 po sam. nájezdech, Brno – Plzeň po sam. nájezdech, Sparta Praha – Liberec 2:3 po prodloužení, K. Vary – Pardubice se hraje dnes.