Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vstup do extraligy hokejistům nevyšel, v Litvínově prohráli

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 18.09.2011 20:28 - Aktualizováno: 18.09.2011 20:34

Po odloženém úvodním kole začala dnes druhým kolem nejvyšší hokejová domácí soutěž. Tipsport extraliga. Hokejisté českobudějovického Mountfieldu do ní vstoupili na ledě Litvínova a na stadionu Ivana Hlinky vyšli naprázdno, prohráli 2:3.

Litvínov se ujal vedení v 5. minutě. Rychlá akce domácí první řady skončila bombou Viktora Hübla z levého kruhu, jeho střela vymetla vzdálenější růžek Kovářovy branky. Hosté vyrovnali v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky. Obránce René Vydarený napřáhl od modré a puk přeskočil Volkemu přes příložník hole. Konečný výsledek se zrodil ve druhé třetině. Ve 33. minutě si do prostoru mezi kruhy najel Vojtěch Kubinčák a bleskovým tahákem rozvlnil síť nad Kovářovou vyrážečkou. O tři minuty později Litvínov utekl Jihočechům na rozdíl dvou branek. V brankovišti se první k volnému kotouči dostal Robin Hanzl a bez obtíží ho zasunul do prázdné branky. Kovář se už nevrátil na brankovou čáru po tvrdé střele od modré čáry. Hosté odpověděli v 39. minutě, kdy se František Ptáček dobře nabídl spoluhráči z druhé vlny a forhendovou kličkou přehodil Volkeho betony. To však bylo bohužel vše, vyrovnat se Jihočechům nepodařilo ani při závěrečné power play.

Branky a nahrávky: 5. Hübl (Kubinčák, Lukeš), 33. Kubinčák (Lukeš, Hübl), 36. Hanzl (Kubát, Hujsa) - 20. Vydarený (Novák, Langhammer), 39. Ptáček (Martynek, Šimánek). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:0. Diváků: 5065.

HC Verva Litvínov: Volke - Černošek, Gula, Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Kousalík, Skuhrovec - Kubinčák, V.Hübl, Lukeš - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Hanzl, Gerhát - Bojer, Heinisch, Trávníček.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Sailer, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Mertl, Pšurný.