Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Mountfield porazil Spartu, v European Trophy ho čekají v prosinci Jokerit Helsinki

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.09.2011 20:30 - Aktualizováno: 06.09.2011 20:33

V posledním zápase Východní divize letní hokejové soutěže European Trophy porazili dnes hokejisté Mountfieldu na svém ledě pražskou Spartu 4:3 po samostatných nájezdech (1:1, 0:1, 2:1) a ve skupině tak obsadili druhé místo. Spolu s vítěznou Plzní postoupili do finálového turnaje, ve kterém se v pátek 16. prosince utkají ve Vídni ve čtvrtfinále od 17.15 hodin s vítězem Severní divize, kterým je finský tým Jokerit Helsinky.

V dnešním zápase se Spartou vedli hosté ještě čtyři minuty před koncem o dvě branky, ale domácí během minuty skóre srovnali a po prodloužení, ve kterém rozhodnutí nepadlo, byli v samostatných nájezdech lepší.

Branky a nahrávky: 18. Langhammer (Květoň), 57. Gulaš (Vydarený, Květoň), 57. Šimánek (Kašpařík, Martynek), 65. Martynek - 3. Milam (Foster), 33. Treille S., 48. Jánský (Ask). Rozhodčí: Dvořák - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 6:15 (z toho Broš a Sersen na 10 minut osobní trest). Využití: 3:1.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Krajnc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Dvořák, Vráblík - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Květoň - Kuchejda, Červený, Pšurný - Polodna, Marek, Ferebauer.

HC Sparta Praha: Falter - Krstev, Sersen, Milam, Hanzlík, Philipp, Veselý, Kasík, Husák - Rachůnek I., Broš, Jánský - Tenkrát, Ask, Luňák - Foster, Treille S., Treille Y. - Rachůnek T., Bližňák, Lapšanský.