Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Vstup do European Trophy Mountfieldu nevyšel, Plzeň vyhrála v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.08.2011 01:29

Vstup do European Trophy hokejistům českobudějovického Mountfieldu dnes nevyšel, na domácím ledě v Budvar aréně podlehli Plzni 2:3 po prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1).

Začátek utkání měli Jihočeši slibný, protože již ve 13. vteřině usedl na trestnou lavici plzeňský Jan Kovář. Při přesilové hře se ocitl sám před hostujícím brankářem Svobodou útočník Šimánek, ale bekhendový blafák mu nevyšel. A právě tento muž usedl v 59. vteřině rovněž na lavici vyloučených, takže bylo po přesilovce. Na domácího brankáře Jakuba Kováře, bratra plzeňského útočníka Jana, ohrozil Kratěna, ale neúspěšně. Jen v první třetině rozhodčí vyloučili devět hráčů, ale ani na jedné straně neudeřilo. Plzeň přitom měla při vlastním oslabení výhodu trestného střílení, které za svoje sražení prováděl Duda, ale doslova lajdácky ho zahodil…

Ve druhé části při další přesilovce jeli tři Jihočeši na jednoho obránce Plzně, ale Martynek místo kombinace zvolil střelu, se kterou si Svoboda věděl rady. Naopak při Martynkově trestu skvěle zakombinovali Straka s Vlasákem, ale domácí gólman se rovněž vyznamenal. Skóre se poprvé změnilo ve 37. minutě - od modré se trefil Kinrade a poslal hosty do vedení. Necelé dvě minuty však domácí srovnali při přesilové hře, kdy Ptáčkovu střelu od modré tečoval Kašpařík.

Na začátku třetí třetiny se strhla za brankou Plzně mela. Na ledě se utvořili dvojice a tou nezajímavější byl Michal Dvořák s domácím Michaelem Kolarzem. Ze začátku rvačky měl navrch domácí borec, který přetáhl Dvořákovi dres přes hlavu. Drsný plzeňský útočník se ale nenechal zahanbit a svému sokovi přetáhl, kromě dresu, přes hlavu i vestu. Oba hráči se odporoučeli do kabin s trestem 5 minut plus do konce utkání. Po tomto vzrušení zejména pro diváky pokračovala vyrovnaná hra. Udeřilo ve 48. minutě, kdy obránce Vydarený znovu při přesilové hře nahodil puk na Svobodu a jím vyražený kotouč si před brankou dojel a mezi betony skóre otočil - 2:1. V 54. minutě však svým druhým gólem vyrovnal Kinrade a v prodloužení v 63. minutě rozhodl o dvou bodech pro hosty Vlasák.

Branky a nahrávky: 38. Kašpařík (Ptáček, Krajnc), 48. Vydarený (Langhammer) - 37. Kinrade (Kovář), 54. Kinrade (Straka), 63. Vlasák (Kaberle).

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:10, navíc Kolarz a Dvořák 5 + OK. Využití: 2:0. Diváci: 1550.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Krajnc, Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz, Vráblík - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhemmer, Květoň - Kuchejda, Mertl, Pšurný - Pletka, Mikeska, Sailer - Podlešák.

HC Plzeň 1929: Svoboda - Kinrade, Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Jeřábek, Frolo, Růžička - Duda, Kovář, Straka - Kratěna, Hlinka, Vlasák - Dvořák, Heřman, Johnson - Mrňa, Petruška, Pitule - Stránský.