Pardubice si na jihu zabalily pod stromeček všechny body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.12.2010 23:06

Po reprezentační přestávce dnes pokračovala 32. kolem hokejová extraliga a na jih Čech přijel úřadující mistr z Pardubic. Domácí hokejisté byli štědrým hostitelem a Východočechům dali pod vánoční stromeček velmi příjemný dárek, všechny tři body. Prohráli totiž po špatném výkonu o dvě branky: Mountfield České Budějovice ? Eaton Pardubice 1:3 (0:2, 1:1, 0:0).

Úvod zápasu přitom nenapovídal o tom, že Jihočeši zůstanou bez bodového zisku. Již ve druhé minutě se před Svobodu v brance Pardubic dostal Kašpařík, o dvě minuty později zase Podlešák, ale ani jeden neuspěl.

Nápor Mountfieldu dokumentoval fakt, že jeho brankář Kovář poprvé zasahoval až v osmé minutě. Blesk z čistého nebe, který přišel v čase 12:47, však vývoj utkání zcela otočil. V tom okamžiku totiž hostující Kousal našel před domácí svatyní spoluhráče Mezeie, jenž dostal Pardubice do vedení.

Hosté zvedli hlavy, začali domácí přehrávat a v poslední minutě úvodní části svůj náskok zvýšili. Po 27 vteřinách využili vyloučení Snopka, když Somík bombou z první nedal Kovářovi šanci. A to ještě nebylo všechno, protože i vstup do druhé dvacetiminutovky měli lepší Pardubičtí ? na kostce nad ledem svítil čas 24:09 a Starý opět střelou bez přípravy dal na 0:3. V polovině zápasu sice Mertl snížil, ale to bylo ze strany Mountfieldu vše. Pardubice si ve zbytku utkání náskok v pohodě uhlídaly a odvezly si tak plný bodový zisk, zatímco domácím fanouškům předvánoční náladu jejich hráči trochu zkazily.

Branky a nahrávky: 33. Mertl (Pšurný R.) - 13. Mezei (Kousal, Kolář II), 20. Somík (Bartek), 25. Starý (Kousal). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, navíc A. Svoboda, Píša (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 0:1. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0. Diváci: 4360.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, Novák, Vydarený, Tůma - Šimánek, Mikeska, Podlešák - Gulaš, Langhammer, Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda,
Mertl, R. Pšurný - Červený.

HC Eaton Pardubice: Svoboda - Kaberle, Kočí, Nosek, Jillson, Píša, Mezei, Kolář - Starý, Bartek, Šeda, Semorád, Buchtele, Kolář II, Rákos, Nahodil, Radil, Zohorna, Nakládal, Kousal, Somík.