Nájezdy Jihočechům nešly, Plzeň veze dva body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 05.12.2010 22:29

Šest minut zbývalo do konce dnešního extraligového zápasu mezi českobudějovickým Mountfieldem a Plzní, když se dostali domácí do vedení. O minmutu později však bylo skóre srovnané. Poté došlo k prodloužení a následně k samostatným nájezdům, v nichž rozhodl Vlasák o dvoubodovém zisku Západočechů, zatímco Jihočeši si připsali do tabulky pouze jeden bod.

Poprvé v utkání udeřilo v osmé minutě, kdy Jakuba Kováře v brance domácích překonal jeho bratr Jan, hájící barvy Plzně. Ten dostal skvělou přihrávku od pozdějšího hrdiny utkání Vlasáka a střelou k levé tyči nedal svému o dva roky staršímu sourozenci žádnou šanci. V patnácté minutě zněla za Kovářem tyčka, následné video potvrdilo, že se o gól nejednalo. V závěru třetiny hrál Mountfield půl minuty v převaze dvou mužů, ale s přesilovkou nenaložil vůbec dobře, a to ani v následné hře pěti proti čtyřem.

Druhou část zahájili domácí dohrávanou přesilovkou, během níž měl blízko k vyrovnání Kolarz, ovšem trefil jen pravou tyčku Přikrylovy klece. Ve 33. minutě usedli na trestnou lavici ve stejný čas plzeňští Kovář a Vostřák a tentokráte už domácí dvojnásobnou přesilovku využili, a to po 19 vteřinách. S chutí a dobře hrající Kolarz od modré pálil přesně a vyrovnal na 1:1. Při následném vyloučení Gulaše rozezvučel tyčku Vlasák.

Štěstí stálo u českobudějovického gólmana i v 47. minutě, kdy opět zněla tyčka! Do vedení šli Jihočeši v čase 53:54, kdy dal Langhammer zblízka na 2:1, ovšem radost v Budvar aréně trvala jen minutu, protože na časomíře svítil čas 54:55 kdy vyrovnal Vlasák.

Do konce třetí třetiny se už stav nezměnil, takže se prodlužovalo. Plzeň šla do nastavení v přesilovce čtyř proti třem, ovšem mohla záhy inkasovat. Po chybě ujel Mikeska, počkal na Snopka, ten však ve velké šanci selhal. Na druhé straně hosté zbytečně překombinovali, takže o vítězi se rozhodovalo v samostatných nájezdech. V těch uspěl pouze Vlasák.

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4295. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný.

Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Obdržálek, Pitule, Lev.