Mountfield vydřel dva body v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.11.2010 21:24

Vydřené a doslova zlaté dva body dnes získali hokejisté Mountfieldu v utkání s Karlovými Vary. V zápase, který příliš krásy nepobral a byl bitvou o každý metr ledu, Jihočeši zvítězili po prodloužení 3:2 (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0).

Úvodní část poznamenala častá vyloučení, na trestnou lavici usedli během první dvacetiminutovky tři hráči domácích, stejný počet vyloučených měli i hosté. Ani jeden z týmů však převahu jednoho hráče v poli nevyužil, Karlovy Vary měly dokonce výhodu dvou hráčů, ovšem jen devět vteřin. Světlým okamžikem se tak stala desátá minuta, kdy po parádní kombinaci poslal střelou do prázdné branky Jihočechy do vedení Martynek.

Ve druhé třetině hosté ještě více přidali na důrazu a jejich silové pojetí hokeje domácím očividně nesedělo. Když navíc šly Karlovarští během 33. a 34. minuty do vedení, bylo s Mountfieldem zle nedobře. Hráči byli nervózní, na jejich hokejky si sedla nepřesnost a výsledkem byl nedobrý výkon.

I v závěrečné části dlouho obraz hry nenasvědčoval obratu. Jihočeši však zbraně naštěstí nesložili, bojovali a v čase 57:48 se kýžený výsledek dostavil - Gulaš převzal puk za Mensatorovou brankou, neukvapil se, krásně vybruslil před brankoviště a přesnou střelou k levé tyči vyrovnal. Do závěrečného klaksonu se už skóre nezměnilo, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm byl vyloučen hostující Kokko a v přesilovce přesně mířil Mikeska, takže Jihočeši nakonec získali dva velmi cenné body.

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Snopek, Pletka), 58. Gulaš (Mikeska), 64. Mikeska (Ptáček) - 33. Dej (Kumstát), 34. Hřebejk (Klíma). Rozhodčí: Pešina, Souček- Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 6:7, využití: 1:1. Diváků: 4215.

HC Mountfield: Kovář - Snopek, Kotaška, Ptáček, Kolarz, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Pšurný - Gulaš, Mertl, Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Kuchejda, Langhammer, Podlešák - Červený.

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Kokko, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Dobroň, Parýzek, Mucha, Rohan - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Hřebejk, Tsyganov, Sailer - Klíma.