FC MAS Táborsko má pátou výhru a pětkrát v řadě neprohrálo

- 29.09.2013 16:17 - Aktualizováno: 29.09.2013 16:17

Fotbalisté Táborska porazili v sobotním zápase Fotbalové národní ligy Ústí nad Labem 2:0 a popáté za sebou nepoznali hořkost porážky. Díky sobotní výhře se podívají po 10. kole FNL do nejhornějších pater tabulky.

FC MAS Táborsko - FK Ústí nad Labem 2:0 (1:0)

Severočeši začali na sezimovoústeckém stadionu Soukeník svižně. Už ve 3. minutě musel jejich protiútok uhasit rázným odkopem blízko čáry stoper Mráz. Ten byl po celý duel bezchybný a řídil konstruktivní obranu Táborska. Domácí využívali toho, co umějí: standardek, které zahrával Šimák. Dvakrát nebylo do 15. minuty daleko k dosažení branky. Ve 20. minutě technik Vukadinović poslal míč před bránu, kde hlavičkoval Strnad a ústecký Dvořák si srazil míč do sítě - 1:0. Čistý gól mohl Strnad dát ve 32. minutě. Javorek odebral soupeři míč a tři hráči Táborska se hnali na osamoceného stopera hostí. Strnad vzal vše na sebe, ale v rozhodující chvíli mu selhala koncovka.

Druhá půle přinesla další zajímavé momenty. Táborsko chtělo navýšit gólový účet a duel rozhodnout hlavně z brejků, Ústí dobývalo domácí obranu, leč marně. Krátce po obrátce si hosté po průniku Tusjaka málem dali další vlastní gól. Pak kroutil střelu či centr do brány Nováka domácí kouzelník Šimák. A v 65. minutě předvedl Vukadinović svou rychlost torpéda a skvělou techniku. Z hráčů Ústí si udělal kuželky, ale jeho bravurní kousek gólem neskončil. Po tomto neúspěchu domácích si vzali režii do ruky ústečtí hráči. V 76. minutě brankář Toma vyškrábl gólovou ránu Vacka na roh a úplně v poslední minutě gólman katapultoval své tělo do vzduchu proti ráně pod břevno a znovu zamezil soupeři skórovat. To už bylo za stavu 2:0. Po akci Vukadinoviće, střele bodlem od Kočího dorážel míč po zemi k tyči střídající Džafič. Táborsko si připsalo pátou výhru v soutěži a už pětkrát v řadě neprohrálo.

Branky: 20. vlastní Dvořák, 88. Džafić. Rozhodčí: Marek - Gallo, Antoníček. ŽK: Dvořák, Martykán, Benčík - Cíferský. Diváci: 623.

FC MAS Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml - Kočí, Javorek, Šimák (81. Džafič), Vukadinovič (90. Kotrba) - Strnad (86. Musiol).

FK Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Vaněk, Dvořák (39. Benčík) - Vacek, Martykán , Peterka - Moulis, Veverka (77. Mujagič), Leibl (64. Pavlata)

Roman Nádvorník (trenér Táborska): Na soupeře jsme se velice dobře připravili, věděli jsme, že nesmíme jen bránit. Nalezli jsme na něho dopředu a chtěli jsme, aby musel hrát dlouhé balony. Vydrželi jsme hrát hodně vysoko. Soupeř měl v první půli asi tři šance, ale byly to spíše centry, které jen prolétly vápnem. My jsme kromě úvodního gólu měli další šance. Proměnit je měli Strnad a Vukadinović. Myslím si, že jsme měli o jednu až dvě brankové příležitosti více než soupeř. V závěru nás opět podržel gólman Toma. Mrzí mě jen, že nejsme za stavu 1:0 schopni zápas dohrát v klidu, že nedáme dříve druhou branku. Takto to byly nervy až do konce. Hrál se tu oboustranně velmi dobrý fotbal. Nebyla to žádná nakopávaná.

Lukáš Přerost (trenér Ústí nad Labem): Do utkání jsme vstoupili dobře, do pětadvacáté minuty jsme si vypracovali tři velké šance na skórování. Jejich řešení ale bylo velice špatné. Domácí šli do vedení naší vlastním gólem, my jsme pak dobývali jejich obranu. Táborsko hrálo na brejky. Neřeknu, že vyhrál lepší tým, byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem, ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Domácí, pokud se dostali do vána, byli ale nebezpečnější než my. Náš tlak byl platonický. Když už jsme se do šance dostali, dobře zasáhl brankář Táborska. Dnes byla vidět zkušenost na straně domácích, bylo vidět, jaká jména mají v sestavě.