Českobudějovicko Českokrumlovsko Chomutovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Dynamo propáslo možnost mít definitivu baráže, pořád mu hrozí přímý sestup

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.05.2024 20:21

Fotbalisté českobudějovického Dynama dnes propásli v předposledním kole bojů ve skupině o záchranu možnost definitivy baráže o udržení FORTUNA:LIGY a zahnání hrozby přímého sestupu. Zlín totiž doma prohrál s Bohemians 1:2 a Pardubice zdolaly Karvinou 4:0. Pokud by tedy Jihočeši porazili Jablonec, už by jim nehrozil přímý sestup. Jenže utkání skončilo 2:2, přitom Dynamo vedlo ve 36. minutě 2:0. Ovšem jablonec do přestávky srovnal.

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:2 (2:2)

Po opatrné půlhodině se v závěru první půle strhla gólová přestřelka. Zahájil ji na konci 32. minuty Ondrášek, jenž využil prostrčení míče za obranu a překonal brankáře. Gól ještě musel posoudit videorozhodčí, ale uznal jej jako regulérní. Ve 36. minutě Jihočeši své vedení navýšili. Suchan vyslal kolmicí do šance Tranzisku, který nezaváhal. Dynamo však dvoubrankový náskok rychle prohospodařilo. Ve 38. minutě po centru do pokutového území a zaváhání gólmana Šípoše snížil Náprstek. Za dalších pět minut Severočeši srovnali. Polidarovu střelu Šípoš vyrazil, ale míč se dostal ke Kratochvílovi, který snadno skóroval.

V 73. minutě se po Náprstkově trefě Jablonec chvíli radoval z vedení 3:2, ale videorozhodčí odhalil ofsajd. V 82. minutě byli blízko gólu domácí. Fendrich však Ondráškovu střelu vyrazil a následnou ránu Hellebranda jablonecká defenziva srazila na roh.

Branky: 32. Ondrášek, 36. Tranziska – 38. Náprstek, 43. Kratochvíl. Rozhodčí: Starý – Kubr, Slavíček – Kocourek (video).
ŽK: Havel, Suchan – Kratochvíl, Štěpánek. Diváků: 5101.

Dynamo: Šípoš – Nikl (82. Skalák), Havel, Králik, Trummer – Čermák (72. Hubínek), Suchan, Hellebrand – Tranziska (67. Šigut), Alli – Ondrášek. Trenér: Lerch.

Jablonec: Fendrich – Černák (64. Štěpánek), Tekijaški, Hurtado, Čanturišvili – Pleštil (46. Alégué), Nebyla (90. Hübschman), Kratochvíl, Polidar – Náprstek (80. Drchal), Martinec. Trenér: Látal.