Praha-město Praha-západ

Dynamo se konečně trefilo, ale na body to nestačilo

PRAHA - 31.05.2020 18:43

Ani druhý zápas po koronavirové pauze fotbalistům českobudějovického Dynama nevyšel. V 26. kole FORTUNA:LIGY dnes prohráli v Praze s Bohemians 1905 3:2, když už prohrávali 3:0. Celý druhý poločas navíc hráli po vyloučení kapitána Sivoka v deseti. Ve středu doma Jihočeši přivítají Olomouc (18.00).

Bohemians 1905 - Dynamo České Budějovice 3:2 (2:0)

Úvodních dvacet minut to nebyla příliš zábavná podívaná ani z jedné strany. Věci se začaly dít po půlhodině hry. Na pravé straně pronikl obranou hostů Bartek, nacentroval a ve vápně trestuhodně volný Schumacher poslal balon odrazem o zem do levé šibenice. Za dalších osm minut Schumacher utekl po levé straně Schranzovi, ve vápně našel Vodháněla, který míč usměrnil k levé tyči a bylo to 2:0. V závěru poločasu mohli dát Klokani třetí gól, ale Hronek zblízka přestřelil.

Hned po přestávce přišel pro hosty další šok. V souboji s Vodhánělem se Sivok rukou trefil do obličeje domácího hráče a sudí dal kapitánovi Dynama hodně přísnou druhou žlutou kartu, takže samozřejmě následovala červená a hosté šli do deseti. Převahu jednoho muže domácí rychle využili. Po pěkné kombinaci Bartek našel na malé vápně Pulkraba, jenž snadno dával do prázdné branky. V poslední čtvrthodině se konečně po dlouhé době gólové radosti dočkali i Jihočeši. Nejdříve se nádherně zpoza šestnáctky trefil do levé šibenice Schranz, v nastavení pak ještě korigoval Táborský. Na bodový zisk to však nestačilo.

Branky: 29. Schumacher, 37. Vodháněl, 55. Pulkrab - 76. Schranz, 90.+3 Táborský. Rozhodčí: Berka - Vlček, Flimmel - Hocek (video). ŽK: Pulkrab - Ledecký, Sivok, Čavoš. ČK: 47. Sivok. Bez diváků.

Bohemians: Valeš - Köstl, Bederka, Hůlka - Bartek, Hronek (63. Vaníček), Vacek (58. Květ), Jindřišek, Schumacher (77. Dostál) - Pulkrab (57. Puškáč), Vodháněl (76. Mosquera).

Č. Budějovice: Drobný - Kopečný, Havel, Sivok, Novák (66. Kladrubský) - Čavoš (76. Táborský), Havelka - Mészáros (46. Šulc), Brandner, Schranz - Ledecký (50. Talovjerov).

Luděk Klusáček (Bohemians 1905): Šedesát minut jsme měli velmi dobrých. Pak jsme se ukolébali a zkazili si dojem. Tři body ale máme a jsou pro nás velmi důležité.

David Horejš (Dynamo): Zápas se rozhodl v prvním poločase, kdy jsme podali slabý výkon. Nechali jsme si dát jednoduché branky po chybách. Po vyloučení jsme v deseti hráli lépe než v jedenácti.