Praha-město Praha-západ

Dynamo na Letné třikrát skórovalo, třikrát inkasovalo a veze cenný bod

PRAHA - 22.11.2019 20:44

V předehrávce 17. kola FORTUNA:LIGY dnes fotbalisté českobudějovického Dynama remizovali na Letné se Spartou 3:3, když třikrát vedli, ale domácí vždy dokázali odpovědět.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 3:3 (1:2)

Sparta slavila 126. narozeniny a při této příležitosti nastoupila v retro dresech. V úvodu sice měla více ze hry, ale Jihočeši brzo ukázali, že nepřijeli v roli odevzdaného gratulanta. Schranz na polovině obral o míč Mandjecka a rychlý brejk vyřešil skvěle: nejprve přihrál doleva Mršićovi, který vylákal Heču, přihrál zpět Schranzovi před odkrytou branku a ten pověsil balon pod břevno a otevřel skóre. Ve 13. ninutě se vytáhl gólman Drobný. Natáhl se k tyči a vyškrábl konečky prstů na roh střelu zcela volného Kangy z 12 metrů. V 27. minutě se už domácí radovali po gólu Hložka, ten však po delším zkoumání u videa rozhodčí kvůli zahrání rukou zmíněného střelce neuznal. Už regulérního vyrovnání se Sparta dočkala o osm minut později. Obránce Novák nesmyslně zatáhl ve vápně Kozáka za dres a Kanga nařízenou penaltu proměnil. Dramatickému průběhu první půle ale nebyl zdaleka konec. V 42. minutě se k přímému kopu z 25 metrů postavil Čolić a přes zeď poslal míč parádně přesně k levé tyči, Heča neměl šanci - 1:2.

A také druhý poločas stál za to! Sparťanský trenér Jílek měl při střídání šťastnou ruku, protože hned po svém příchodu srovnal Plavšić a domácí byli v neustálém tlaku a hnali se za vedením. To mohlo přijít v 73. minutě, ale Hložek napálil pouze pravou tyč za bezmocným Drobným. A přišel pro Spartu šok. Drobný rychle vykopl, za zády chybujícího Kayi přebral míč Ledecký a svůj únik sám před Hečou zakončil precizní střelou k pravé tyči a poslal Jihočechy potřetí do vedení. Ovšem za tři minuty bylo znovu srovnáno, zblízka se trefil další střídající sparťanský hráč Tetteh. A pak přišlo infarktové nastavení. V 93. minutě po střetu Čoliće s Kozákem v šestnáctce hostů zkoumali rozhodčí znovu video, zda nedošlo ze strany prvně jmenovaného k faulu a tudíž by byla nařízena penalta. Následovalo ale pouze autové vhazování domácích. O minutu později Drobný vyrazil střelu Plavčiće a Krejčí zblízka mířil vedle. Dynamo pak už dokázalo dovést zápas do remizového konce.

Branky: 35. Kanga (pen.), 58. Plavšić, 80. Tetteh - 7. Schranz, 42. Čolić, 78. Ledecký. Žluté karty: Trávník, Lischka - Novák, Brandner, Mršić, Ekpai, Schranz, Drobný. Rozhodčí: Marek - Horák, Poživil. Diváků: 10 059.

Sparta: Heča - Sáček, Semih Kaya, Lischka, M. Frýdek - Mandjeck (62. Tetteh), Trávník - Vindheim (57. Plavšić), Kanga (89. L. Krejčí), Hložek - Kozák.

Dynamo: Drobný - Čolić, L. Havel, Sivok, P. Novák - Čavoš, Javorek - Schranz, Brandner (85. Táborský), Mršić (71. Ekpai) - Ledecký (90+1. Kladrubský).