Praha-město Praha-západ

Dynamo sice na Žižkově prohrávalo, ale zápas otočilo a veze tři body

PRAHA - 29.07.2018 12:54

Plný bodový zisk si z dnešního dopoledního utkání před televizními kamerami odvezli ze Žižkova fotbalisté českobudějovického Dynama ve 2. kole Fortuna: Národní liga.

Viktoria Žižkov - Dynamo České Budějovice 1:2 (1:1)

V prvním poločase hosté jasně dominovali, již v 5. minutě poslal Mršić do vápna krásný centr, který minuli Pouček i Havel. Do vedení pak šli z první, a snad jediné akce za celý poločas, domácí. Na pravé straně parádně vykombinovali a přiklepnutý míč pak nekompromisně poslal za Křížkova záda Čermák. S Jihočechy to ale nijak neotřáslo, nadále dominovali a trpělivě čekali na vyrovnání. To měl po půlhodině hry na hlavě Koval´, ale branku zblízka minul. Vynahradil si to však o deset minut později, kdy mu poslal Javorek šajtlí fantastický balon do vápna a bylo to 1:1.

Také do druhého poločasu vstoupili hosté velmi dobře. V 50. minutě sice ještě velkou šanci nevyužili, ale o za další dvě minuty si Mršić pohrál s obranou a střelou po zemi k pravé tyči skóre zápasu otočil. Žižkov se poté přece jen zvedl a málem okamžitě vyrovnal, míč pobíhající před brankovou čárou ale Helešic včas odkopl. Domácí postupem času vsadili vše na útok a Jihočeši mohli své vedení několikrát pojistit, ale Kladrubský po rohu trefil hlavou pouze břevno a Táborského tutovku zlikvidoval perfektně gólman Hrubeš. Vítězství si pak Dynamo v závěru v klidu uhlídalo.

Branky: 9. M. Čermák - 39. Kovaľ, 52. Mršić. Žluté karty: Sintean - Javorek, Kovaľ, Havelka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner. Diváků: 1380.

Žižkov: K. Hrubeš - Pardubský (58. Batioja), Žežulka, Švejdík, V. Mareš (46. Sintean) - Opluštil - Volek (46. Vilotić), M. Čermák, Podrazký, Urbanec - Rondić.

Dynamo: Křížek - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic - Havelka, Gebert – Kovaľ (80. Šplíchal), Javorek (89. Čavoš), Mršić - Pouček (67. Táborský).

Petr Mikolanda (trenér Žižkova): Gratuluji soupeři k vítězství. Kromě gólové situace jsme v prvním poločase neměli žádnou pěknou akci. Ztráceli jsme míče a poté i síly, jen jsme běhali. Druhý poločas byl od nás lepší, za ten musím mužstvo pochválit. Museli jsme udělat dvě vynucená střídání, která nás zasáhla. Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál.

David Horejš (trenér Dynama): Jsme spokojení, získali jsme tři body venku. Řekl bych, že jsme hru kontrolovali i přes to, že jsme brzy inkasovali. Ale už jsme dokázali do poločasu vyrovnat. Měli jsme několik dalších zajímavých situací, ale chyběl nám důraz ve vápně. Po pauze jsme díky Mateji Mršićovi rozhodli. Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni.