Praha-město Praha-západ

► Galerie Ciku vstřelil Vyšehradu druhou táborskou branku. [Foto: Jan Škrle]

Táborsko si odvezlo z Prahy tři důležité body

PRAHA - 03.04.2016 12:18

Fotbalisté FC MAS Táborsko přerušili včera poměrně dlouhou sérii zápasů, v nichž ve Fotbalové národní lize naplno nebodovali. Na hřišti Viktorie Žižkov, kde svá domácí utkání hraje Slavoj Vyšehrad, Jihočeši zvítězili zaslouženě 3:2.

FK Slavoj Vyšehrad - FC MAS Táborsko 2:3 (1:3)

Týmu stále chybí zraněný Javorek a kvůli kartám nebyl v sestavě stoper Cíferský. Fit není ani rychlík Presl. Pozitivem bylo, že několik minut už konečně odehrál útočník Linhart, který laboroval se zraněnou patou. Dokonce se tento mladíček hostující ze Slavie dostal v závěru duelu do dvou gólových příležitostí, které bohužel neproměnil. Jednou z velkého úhlu nastřelil tyč. O branky Táborska, které padly v prvním poločasu, se postarali Nešický, Ciku a Hanzlík.

Za stavu 2:3, který platil čtyřicet minut, domácí toužili po vyrovnání a opouštěli v závěru zápasu riskantně své obranné pozice. Táborsko toho využívalo k brejkům, které ale nedotáhlo k navýšení skóre a uklidnění situace. Jihočeský tým srdnatým výkonem zvítězil po právu. Tři vyšehradské body pro něho znamenají mírný posun v tabulce na 6. místo. Mužstva však mají různý počet odehraných zápasů. V příštím kole Táborsko doma hostí Frýdek-Místek.

Branky: 30. Soldát, 53. Vyhnal - 6. Nešický, 42. Ciku, 45. Hanzlík. Rozhodčí: Adámková - Kříž, Peřina. ŽK: Strnad - Ciku, Toma. Diváků: 588.

Vyšehrad: Štěpanovský - Tusjak, Matějka (81. Šindelář), Soldát, Prosek - Drobílek, Volešák, Smolák (46. Strnad), Mareš - Vyhnal, Madej (71. Mysliveček).

Táborsko: Toma - Sladký, Běloušek, Mráz (55. Valenta), Hanzlík - Kučera - P. Pilík, Džafić (84. Linhart), Nešický, Ciku - Froněk (33. Kočí).

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Vstoupili jsme do utkání s tím, že jsme věděli, jak bude soupeř hrát - souboje, odražené míče, centry do vápna. Bylo to nepříjemné. Přesto jsme se po akci z pravé strany dostali Nešickým do vedení a měli jsme další závary. Pak jsme se bohužel dostali na chvíli vinou soupeřových standardních situací pod tlak. Vyšehrad nás přikoval před naši šestnáctku. Jeho hra začala nabírat na obrátkách. A po naší chybě srovnal na 1:1.Vyšehrad hrál agresivně a dělal nám starosti. Po půlhodině jsme z taktických důvodů střídali. Na hřiště přišel Kočí a získal jsme zpátky střed hřiště, o což v utkání hodně šlo. Byli jsme zpátky ve hře a vstřelili jsme do poločasu dvě hezké branky, zvláště ta Hanzlíkova byla výstavní. Do kabin jsme šli s náskokem 3:1. Čekali jsme po přestávce, že do toho soupeř vlétne, což se potvrdilo. Brzy snížil na 3:2. My jsme se snažili neudělat další chybu a dostávali jsme se do brejků, které jsme měli proměnit. Šancí na další gól jsme měli dost. Po zákroku na Cikua měla přijít červená pro domácí, ale místo toho byl pískán faul na našeho hráče. Nakonec jsme utkání zvládli a připsali si důležité vítězství. Naši kluci projevili velké odhodlání a charakter. Tři body jsme získali naprosto zaslouženě.