Praha-město Praha-západ

Táborsko na Žižkov nestačilo, neveze ani bod

PRAHA - 24.05.2015 20:33

Fotbalisté Táborska prohráli dnes ve Fotbalové národní lize v předposledním kole v Praze s žižkovskou Vuiktorií 1:3. Žižkov měl od počátku více ze hry, poprvé se ale prosadili hosté, jejichž gól ale nemohl být uznán pro ofsajd. Slovo si tedy vzali Žižkovští, kteří do poločasu dokázali dvakrát skórovat. Po půli se aktivita přesunula na stranu hostů, kterým se podařilo vstřelit kontaktní gól. Krátce poté dal výsledku definitivní podobu Bartošák.

FK Viktoria Žižkov - FC MAS Táborsko 3:1 (2:0)

Branky: 9. Folprecht, 30. Voltr, 64. Bartošák - 60. Strnad. Rozhodčí: Lerch - Kotalík, Pilný. ŽK: Bartošák, Šťastný - Sladký. Diváci: 1536.

Žižkov: Holý - Dressler, Karafiát (84. Černý), Hovorka D., Bartošák - Souček - Štastný, Podrazký, Folprecht (88. Madej) - Súkenník, Voltr (87. Opluštil).

Táborsko: Toma - Tusjak (75. Sladký), Mráz, Hovorka M., Hric - Surynek (84. Froněk), Javorek, Šiml, Džafić, Presl (70. Ciku) , Strnad.

Hlasy trenérů:

Jindřich Trpišovský (Žižkov): Splnili jsme to, co jsme chtěli. Fotbalově to byl jeden z nejtěžších soupeřů, na jakého jsme v poslední době narazili. My jsme skvěle drželi míč a kombinovali. Ve druhé půli jsme trochu vypadli z rytmu a Táborsko se zvedlo. Nám chyběl pohyb, soupeř měl dvě šance a třetí, kterou proměnil v gól. Pak nás po krásné Folprechtově přihrávce uklidnil Bartošák. Jsem rád, že jsme svým vítězstvím poděkovali fanouškům za podporu v celé sezóně.

Radim Nečas (Táborsko): Do utkání jsme vstoupili celkem dobře. Dali jsme gól, který byl myslím si regulérní. Bohužel pomezní to viděl jinak. Pak převzali iniciativu domácí, lépe kombinovali ve středu hřiště a přehrávali nás. Dostali jsme zasloužený gól, pak z nedůslednosti další a rázem jsme prohrávali 2:0. Pak jsme měli dvě šance a nedali jsme. Snížení přišlo, mohli jsme se vrátit do hry. Ale domácí vyprodukovali krásnou kolmici a rozhodli utkání.