Praha-město Praha-západ

Na Spartě nemělo Dynamo nárok, čtyřikrát inkasovalo

PRAHA - 22.11.2014 20:55

S žádnými přehnanými ambicemi jeli fotbalisté Dynama České Budějovice v 15. kole Synot ligy na pražskou Letnou k zápasu se Spartou, což se také potvrdilo. Pražané vyhráli 4:0. V prvním jarním kole, které se ale odehraje už za týden, přivítají Jihočeši v pátek od 18 hodin na Střeleckém ostrově Teplice.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)

Sparta od začátku dala jasně najevo, že nemíní připustit nějaké překvapení na její úkor. Tlak Pražanů sílil a vyústil v první branku ve 28. minutě. Dočkal našel na levé straně volného Krejčího, ten poslal do vápna centr na Lafatu, jenž předskočil Lengyela s Fundou a hlavou se nemýlil. Další šanci měl Hušbauer, ale Křížek ho skvěle vychytal a Lafata se k dorážce nedostal. Po první půli tak Sparta vedla 1:0.

Po přestávce se však už skóre měnilo. Ve 48. minutě vyslal Matějovský skoro z poloviny hřiště dlouhý pas, mezi Fundu a Podstavka si naběhl Dočkal a jemnou tečí zvýšil na dva nula. V 52. minutě Krejčí dalším centrem našel Lafatu, toho neuhlídal Podstavek a sparťanský kanonýr pohodlně přidal svůj druhý gól.

Dynamo mohlo snížit po chybě Marečka, kdy se na Štěcha řítil osamocený Hora, ale jeho oblouček skončil mimo. Lafata měl na dosah hattrick, ale zblízka branku přestřelil. Dočkal se pak dočkal také své druhé branky a bylo hotovo.

Poločas: 1:0. Branky: 28. a 52. Lafata, 48. a 61. Dočkal. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Vlasjuk. Diváků: 7451.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu - Mareček - Dočkal, Hušbauer (62. Vacek), Matějovský (76. Schick), Krejčí (69. Přikryl) - Lafata.

České Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Podstavek (55. Kalod), Funda - Vošahlík, Benát (89. Brunclík), Hála, Herzán, Hora - Linhart (66. Škoda).