Praha-město Praha-západ

Dynamo vyšlo na Julisce naprázdno, Dukla skórovala už v první minutě

PRAHA - 01.11.2014 17:22 - Aktualizováno: 02.11.2014 09:59

S touhou bodovat jeli k sobotnímu zápasu 13. kola Synot ligy fotbalisté českobudějovického Dynama na pražskou Julisku, kde je přivítala Dukla. Plány Jihočechů však vzaly za své už v první minutě, kdy poprvé inkasovali. Nakonec prohráli 3:1.

Dukla Praha - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)

Mnozí z ostudné návštěvy 832 diváků se ještě možná ani pořádně neusadili, když Dukla otevřela skóre. V 52. vteřině se centrovaný míč z rohového kopu dostal k trestuhodně volnému Beauguelovi, který hlavou poslal míč do odkryté branky. Rychlý úder dostal domácí na koně a v 10. minutě to byl opět střelec úvodní branky, kdo byl ve vápně znovu neobsazený, ale tentokráte míč netrefil. O dvě minuty později špatně na hranici vápna zpracoval Albiach, jinak by šel sám na Křížka. V závěru poločasu pak zachránila hosty tyč, na které skončil míč po teči jednoho z jejich obránců.

I začátek druhého poločasu patřil domácím. V 49. minutě se Albiach dostal před Křížka, který levou nohou v pádu odvrátil druhý gólový zápis Dukly. Za tři minuty se však už Albiach radoval. Z 22 metrů nádherně zakroutil okolo Lengyela míč a trefil přesně pravou šibenici - 2:0. Křížek neměl nárok. S Jihočechy to nevypadalo vůbec dobře, ale dostali se do hry. Duklu jakoby ukolébal dvoubrankový náskok a přišel trest. Rohový kop prodloužil v 66. minutě Herzán hlavou na volného Lengyela, jenž levačkou poslal balon do protipohybu brankáře Rady a snížil na 2:1. Najednou byli hosté lepší, ale měli krátce po svém gólu štěstí, protože Mareš krásnou střelou orazítkoval břevno a hlavičkující Považanec branku netrefil. Mareše pak vystřídal Krmenčík a bylo to ze strany trenéra Dukly vydařené řešení. Devět minut před koncem to byl totiž Krmenčík, který definitivně domácí uklidnil. Novák odhlavičkoval míč pouze na střed velkého vápna, stoper Podstavek uklouzl a Krmenčík tak měl dost prostoru a času, aby přesně zamířil k pravé tyči a dal skóre konečnou podobu.

Poločas: 1:0. Branky: 1. Beauguel, 52. Albiach, 81. Krmenčík - 66. Lengyel. Rozhodčí: Houdek – Moláček, Kříž. ŽK: Kladrubský, Novák (oba Dynamo). Diváků: 832.

Dukla Praha: Rada - Polom, Štetina, Jeřábek, Karavajev - Považanec (86. Hlinka), Gedeon, Mar. Hanousek - Mareš (75. Krmenčík), Beauguel, Albiach (89. Kluk).

Č. Budějovice: Křížek - Novák, Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Kladrubský (73. Linhart), Brunclík (55. Benát) - Klesa (59. Vošahlík), Herzán, Hora - Škoda.

Luboš Kozel (Dukla Praha): Naším cílem bylo utkání bezpodmínečně zvládnout vítězně. Nám se podařilo z prvního rohu vstřelit branku a tím byla taktika soupeře trošku narušená. I tak v první půli hráli pořád zezadu, my spíš drželi míč a do šancí se tolik nedostávali, i když jsme byli aktivnějším a lepším týmem. Podařil se nám dnes i vstup do druhého poločasu, kdy jsme měli dvě tři gólové šance, bohužel jsme je neproměnili. Néstor se naštěstí krásně trefil, ale pak přišla pasáž, kdy jsme si asi mysleli, že je hotovo. Soupeř začal být aktivní, prostřídal dva hráče a pomohl mu gól z rohového kopu. Tím se utkání zdramatizovalo, ale závěr jsme odehráli poměrně slušný a přidali třetí gól. Jsem rád, že jsme to zvládli a vstřelili tři branky, jsem rád i za výkon Néstora, který hrál poprvé od začátku po zranění.

Luboš Urban (České Budějovice): Dukla dobře vstoupila do utkání, naopak my jsme v úvodu působili špatným dojmem. Útočník domácích byl úplně volný, takže Dukla se lehko dostala do utkání. My sem jedeme s nějakým plánem a už v první minutě musíme hrát něco jiného. O poločase jsme věřili, že se můžeme dostat do zápasu. Když to bylo vyčkávání kdo s koho, tak se najednou Néstor nádherně uvolnil a trefil šibenici. My dáme kontaktní gól, vyšlo nám střídání a začali jsme hrát náš kombinační fotbal. Najednou jsme měli střed hřiště, ale pustili jsme se do závodu vápno - vápno, což samozřejmě Dukle vyhovuje. V závěru se nadechujeme, že budeme hrát vabank, ale banálně nakopnutý balon odhlavičkuje Pavel Novák přímo na střed obrany, kde je jenom domácí hráč, propálí to a zabije zápas. Fotbal je o chybách. Ty jsme dnes u prvního a třetího gólu udělali šílené a z toho důvodu Dukla zaslouženě vyhrála.