Jihočeši na dětské olympiádě už vybojovali 10 medailí

živý blogAktuálně [ 11:47 ] - Hokejový turnaj je uzavřený a přesto, že Jihočeši nedosáhli na medailové pozice, někteří hráči se probojov...

ČESKÉ BUDĚJOVICE/OSTRAVA - 01.02.2012 10:32

Na rovných deset zarovnali v úterý Jihočeši svou medailovou bilanci ve druhém dni zimní olympiády dětí a mládeže v Moravskoslezském kraji.

V běhu na lyžích klasickou technikou si dojel pro své druhé zlato starší žák Jiří Mánek a na stříbrnou pozici se vedle něj na stupně vítězů postavil jeho týmový kolega Dominik Klement. Mladší žák Karel Vacek získal své druhé stříbro a Barbora Havlíčková přidala k pondělnímu zlatu tentokrát bronzovou medaili.

Krasobruslař Martin Bidař obhájil volnou jízdou svou stříbrnou pozici po krátkém programu, Aneta Nováková skončila na 4. místě.

Ve sjezdovém lyžování se ani v úterý Jihočechům nedařilo, za to vimperský snowboardista Radek Vintr si dojel v obřím slalomu pro stříbro. Biatlonisté Jakub Švejda a Ondřej Mikulášek opět bodovali - ve vytrvalostním závodu dojeli na 4. a 6. místě.

Jihočeští hokejisté ve svém třetím zápase porazili Pardubický kraj 5 : 0 a navečer pak remizovali s Plzeňským krajem 3 : 3. Ve své 7-členné skupině drží před dnešními posledními dvěma zápasy stále 2. postupové místo.

Po druhém dni zimní olympiády je Jihočeský kraj se 72 body zatím na vynikajícím 4. místě.