Zahájen: 30.01.2012 11:35 [das]

Opět přinášíme aktuální výsledky klání Olympiády dětí a mládeže, která v neděli zahájila v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Výsledky přetiskujeme z výsledkového servisu pořadatele, který najdete na webu

zapnout

03.02.2012 11:47

Hokejový turnaj je uzavřený a přesto, že Jihočeši nedosáhli na medailové pozice, někteří hráči se probojovali do tabulek těch nejlepších.

Martin Mašek skončil sedmý v tabulce nejlepších hráčů, když během sedmi utkání vstřelil čyři góly

Lukáš Zayml obsadil v kanadském bodování 25. místo s pěti body za tři branky a dvě asistence

Lukáš Stehlík skončil jedenáctý v tabulce nejlepších obránců

A František Schwarz se stal sedmým nejlepším brankařem turnaje

02.02.2012 14:39

V boji o pété místo Jihočeši vyhořeli. Vysočině podlehli vysoko 4:0. Za východní sousedy stříleli dvakrát Kolouch a jednou Pospíchal a Lainka.

Jihočeský kraj tak skončil na turnaji šestý

Další dnešní výsledky:
Moravskoslezský kraj : Zlínský kraj 5 : 2
Středočeský kraj : Hlavní město Praha 1 : 2 SN

02.02.2012 12:06

V Ostravské ČEZ Aréně právě začíná souboj Jihočeského kraje a Vysočiny o páté místo.

02.02.2012 12:01

Už je jasné, že Jihočeši skončí v hokeji mezi první šestkou. Tabulka 7. až 14. místa:

01.02.2012 22:05

Třetí den zakončila výhra Jihočechů nad Olomouckým krajem 3 : 0. Skórovali Sviták, Hlavica a Zaybl

01.02.2012 18:07

Výborné výsledky "pořídili" mladí reprezentanti Jihočeského kraje ve snowboardu slopestyle. Sára Veselková vyhrála závod mladších žákyň, třetí mezi mladšími žáky byl Filip Vondruška a stejné místo mezi staršími žákyněmi vybojovala Petra Hlávková. Když Radek Vintr přidal ještě páté místo mezi staršími žáky, připsali si Jihočeši celkem v disciplině tři medaile.

01.02.2012 15:36

Jihočeši dnes na olympijském turnaji prohráli se Středočeským krajem 4 : 7, když za jižní Čechy stříleli Mašek, Ondráček, Matějka a Šulek. Za Středočeský kraj se trefil dvakrát Keszi, a po jednom gólu přidali Molčík, Čermák, Lakatoš, Durač a Zderadička.

V jihozápadním derby Jihočeši remízovali s Plzeňským krajem 3 : 3

Branky domácí: 4. Zayml, 44. Zayml (Stehlík), 45. Bárta (Zayml)
Branky hosté: 15. Kokoška (Kodýtek), 31. Suchý (Stráský), 38. Vracovský (Kodýtek, Kokoška)

31.01.2012 16:38

Jihočeši kralovali klasice na čtyřkilometrové běžecké trati, když v kategorii starších žáků obsadili první i druhé místo. Nejrychlejší byl Jiří Mánek, který trať zdolal za 10:48 minuty, druhý Dominik Klement byl o 53,3 vteřiny pomalejší.

Další stříbrnou medaili přidal mladší žák Karel Vacek na dva kilometry klasicky, bronz na stejné trati vybojovala také mladší žákyně Barbora Havlíčková.

31.01.2012 14:38

Jihočeši mají další medaili - snowboardista Radek Vintr vybojoval mezi staršími žáky stříbrnou příčku.

Špatně si nevedli ani další reprezentanti Jihočeského kraje ve snowboardu. Petra Hlávková skončila osmá mezi staršími žákyněmi, stejně jako Filip Vondruška mezi mladšími žáky. O místo výše pak dosáhla Sára Veselková mezi mladšími žákyněmi.

31.01.2012 11:54

Malá rekapitulace prvního dne z pohledu Jihočechů.

Jihočeští sportovci získali v prvním dnu zimní olympiády dětí a mládeže v Moravskoslezském kraji čtyři medaile.
V klasickém lyžování v běhu na lyžích volnou technikou vybojovali zlato mladší žákyně Barbora Havlíčková a starší žák Jiří Mánek. Mladší žák Karel Vacek získal stříbro a na bodovaných 5. místech dojeli i František Honsa a Dominik Klement. V doprovodné fotografické soutěži získal stříbrnou medaili za snímek "První závody" Jihočech Dominik Předota.

Ve sjezdovém lyžování vyjel ve slalomu jediné bodované 5. místo písecký reprezentant Martin Hrabák a v rychlostním závodě v biatlonu dojel na 6. místě Jakub Švejda. V krasobruslení jsou po krátkém programu Martin Bidař na 2. místě a Aneta Nováková na 5. místě.

Mladí jihočeští hokejisté v prvním zápase podlehli Libereckému kraji 4 : 2, odpoledne ale porazili Zlínský kraj 3 : 1 a drží tak stále naději na postup ze skupiny.

31.01.2012 11:25

Další dva výsledky hokejového turnaje dorazily:
Plzeňský : Zlínský 3:1

31.01.2012 09:55

Jihočeši si dnes ráno připsali na konto druhé vítězství v hokejovém turnaji, když porazili Pardubický kraj vysoko 5:0.

Další zápasy:

30.01.2012 20:25

Další medaile pro Jihočeský kraj! Martin Bidar skonščil stříbrný mezi staršími žáky v krasobruslení. Krasobruslení dnes téměř ovládly Moravzskoslezský a Karlovarský kraj, které si rozdělily všechny nejcennější kovy.

Liberecký - Plzeňský 2:3

Poslední dnešní hokejový výsledek, na který se stále čeká, je ze zápasu Ústecký - Karlovarský, kde bylo po druhé třetině skóre 2:1

Moravskoslezský - Jihomoravský 3:1

Regionální noviny se omlouvají za nesprávný výsledek, který jsme získali z webu pořadatele, a podle nějž původně Jihočeši prohráli se Zlínským krajem 1 : 3.

Ve skutečnosti Jihočeši Zlínský kraj porazili 3 : 1

BRANKY DOMÁCÍ: 16. DLABAJA (TOMEŠEK, TYDLAČKA)
BRANKY HOSTÉ: 17. VRÁBLÍK (DUBEN), 18. BÁRTA, 27. ONDRÁČEK (ZAJÍC)

30.01.2012 11:35

První zlato a stříbro na zimní olympiádě pro Jihočeský kraj vybojovali mladší žáci v klasickém lyžování: Barbora Havlíčková je olympijskou vítězkou v běhu na 2 km a Karel Vacek byl na stejné trati v silné konkurenci druhý. Na posledních třech zimních olympiádách se přitom jihočeští běžci na lyžích nikdy na medailové posty neprobojovali. Takže další pokrok vimperské lyžařské školy.