Praha-město Praha-západ

V Edenu prohrálo Dynamo s mistrem těsně o gól, v lize skončilo třinácté

PRAHA - 29.05.2021 19:47

V dnešním závěrečném 34. kole FORTUNA:LIGY prohráli fotbalisté českobudějovického Dynama na hřišti mistra, pražské Slavie, v Edenu 1:2. V právě skončeném ročníku skončili Jihočeši na 13. příčce s 38 body. Jejich bilance se zastavila na 9 výhrách, 11 remízách a 14 prohrách při skóre 33:47. Do druhé ligy padají Brno, Příbram a Opava.

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:1 (2:0)

Proti mistrovi ligy Jihočeši prohrávali po prvním poločase o dvě branky, ale po přestávce snížili a nebyli daleko od vyrovnání. To však nepřišlo. Slavia nepřišla o neporazitelnost ani v posledním zápase.

Branky: 15. Lingr, 43. Kuchta - 76. Skovajsa. Žluté karty: Skovajsa, Havelka, Valenta (všichni Dynamo). Rozhodčí: Klíma - Hájek, Hock.

Slavia: O. Kolář - Bah, Kúdela, Deli, Oscar - Samek (83. Zima), Traoré (84. Kačaraba) - Van Buren (74. Júsuf Hilál), Lingr (64. Beran), Olayinka (84. Tecl) - Kuchta.

Dynamo: Vorel - P. Novák, Králik, L. Havel, Skovajsa - Čavoš, Havelka - Brandner, Vais (71. M. Valenta), Mészáros (56. Mršić) - Alvir (63. Vítovec).