Praha-město Praha-západ

► Galerie [Foto: Arnošt Máče]

V Edenu pro ČEZ Motor ráj nebyl, nezískal ani bod

PRAHA - 28.12.2019 22:38 - Aktualizováno: 29.12.2019 08:58

V pátém kole skupiny o pořadí pro play off Chance ligy prohráli v sobotu hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Praze na Slavii 2:4. Podruhé za sebou tak vyšli bez bodů, ale na čele tabulky mají pořád značný náskok. V pondělí je čeká domácí zápas se Vsetínem (17.30).

Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Úvod zápasu byl hodně rozkouskovaný, protože byl poznamenaný řadou vyloučených, do 7. minuty putovali na trestnou lavici tři domácí a dva hostující hráči. Když se pak už hrálo konečně v plném počtu, udeřila Slavia. Trefil se Šteiner. Při hře čtyři na čtyři na dvoubrankový náskok zvýšil Šmerha. Jihočeši sice vyslali na domácí branku plno střel, ale gólman Michajlov chytal skvěle nejen v první třetině, ale po celý zápas.

Po změně stran Motor domácí sevřel, jeho převaha byla drtivá a přišla odměna. Výborného Michajlova poprvé překonal pohotovou střelou Doležal. Jenže místo vyrovnání dostali Jihočeši zbytečný třetí gól. Po sérii chyb v obraně Motoru zajistil sešívaným znovu dvoubrankový náskok Ryzák.

Poté přišla neplánovaná pauza, zápas byl na několik minut přerušen, protože pořadatelé se zapotili při opravě reklamy na mantinelu. Po ní se rychleji rozkoukali hosté a veterán Šimánek se trefil parádně pod horní tyčku - 3:2.

V závěrečné třetině se hnal Motor za vyrovnáním, jenže všechny jeho pokusy skončily na Michajlovovi. Ke všemu šest minut před koncem hostující brankář Klouček rozehrál daleko venku z branky puk přímo na Šmerhu, který šancí nepohrdl a puk poslal do zcela odkryté klece a dal skóre konečnou podobu.

Branky a nahrávky: 15. Šteiner (Šmerha, Vampola), 17. Šmerha (Vampola), 29. Ryzák (Kuťák), 54. Šmerha - 25. Zd. Doležal (Šimánek, Prokeš), 30. Šimánek (Zd. Doležal). Vyloučení: 9:9 (plus hostující Veselý 10 minut), bez využití. Rozhodčí: J. Doležal, Petružálek - Maštalíř, Bohuněk. Diváků: 2438.

ČEZ Motor: Klouček - Babka, Pýcha, Plášil, Vydarený, Pavel, Suchánek - J. Veselý, Kloz, M. Novák - Zd. Doležal, Gilbert, Michnáč - Holec, Venkrbec, Christov - Beránek, Prokeš, Šimánek.

Miloš Říha (Slavia Praha): Byl to výborný zápas. Budějovice v určitých fázích prokázaly kvalitu a měly hodně příležitostí, při kterých nás podržel brankář. My jsme se dostali do vedení 2:0 a zápas se nám pak lépe hrál. Pro další vývoj zápasu bylo důležité, že nás soupeř nedotáhl ve skóre. Třetí třetinu jsme zvládli dobře takticky a nedostali jsme se pod nějaký enormní tlak. Zvládli jsme to dobře a došli jsme si pro tři body.

Václav Prospal (České Budějovice): Každá porážka samozřejmě mrzí, ale když už se prohraje zápas, tak takhle. Byl to parádní zápas ve skvělé atmosféře, ale my jsme bohužel nebyli dostatečně produktivní, abychom dali více gólů než soupeř. Slavia nás dneska porazila a má právoplatně tři body. Domácí brankář byl jednoznačně nejlepším mužem zápasu.