Praha-město Praha-západ

ČEZ Motor jasně vyhrál v Praze na Slávii

PRAHA - 02.11.2019 19:44 - Aktualizováno: 02.11.2019 20:10

Ve 20. kole Chance ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Praze na Slavii po výborném výkonu 7:2, když o vítězství rozhodli ve třetí třetině, v níž skórovali hned pětkrát. Jde už o desátou tříbodovou výhru v řadě a Jihočeši tak jasně kralují celé soutěži. Po reprezentační přestávce budou hostit ve středu 13. listopadu Duklu Jihlava (17.30).

Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 2:7 (1:0, 1:2, 0:5)

Na stadionu v Edenu se museli hostující hráči cítit jako doma, protože je přijel podpořit obrovský počet jejich fanoušků. Zápas měl slavnostní úvod, když byl vyvěšen ke stropu dres slávistické legendy Petra Kadlece. Vstup do zápasu pak měli lepší Slávisté a Strmeň v brance Motoru musel vytáhnout parádní zákroky dvakrát proti Vlčkovi a jednou proti Hlaváčovi. Do šancí se pak dostali i hosté, ale ani Gilbert, ani Doležal neskórovali. A přišel trest. Motor hrál v šesti a v následující přesilovce načal skóre obránce Vrdlovec.

V prostřední části se poprvé dočkali i Jihočeši, rovněž v přesilovce vyrovnal Veselý. V další početní výhodě však vyrobil hrubku Karabáček a rychlý brejk v oslabení přetavil ve vedení slávistický Jiří Doležal. Na konci třetiny si v přesilovce počínal Motor mnohem lépe a Zdeněk Doležal tečí Pýchovy střely skóre srovnal.

V závěrečné třetině už měli hosté evidentně navrch, domácím ubývaly síly a doplatili na častá vyloučení. Nejdříve se v dvojnásobné početní výhodě radoval Holec, který tečoval Pýchovo střelu. Pak svojí chybu napravil Karabáček a bylo to už 2:4. Následně Šimánek tečoval v přesilovce opět Pýchovu střelu, gólově se pak ještě podruhé prosadili Zdeněk Doležal a Veselý.

Branky a nahrávky: 18. Vrdlovec (Kuťák, Vampola), 36. J. Doležal (Kuťák) - 28. J. Veselý (Karabáček, R. Přikryl), 40. Zd. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 46. Holec (Pýcha, R. Přikryl), 49. Karabáček (Babka, Pavel), 54. Šimánek (Pýcha, Zd. Doležal), 56. Zd. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 58. J. Veselý (Babka). Vyloučení: 8:4, využití: 1:4, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Dědek, Ondráček - Doležal, Kleprlík. Diváků: 3137.

ČEZ Motor: Strmeň - Suchánek, Vydarený, Plášil, Pýcha, Lytvynov, Pavel - Holec, Venkrbec, Christov - Endál, Gilbert, M. Novák - Zd. Doležal, R. Přikryl, Šimánek - J. Veselý, Prokeš, Karabáček - Babka.

Václav Prospal (ČEZ Motor): Věděli jsme, že nás tu nečeká nic lehkého, že Slavia tu hraje hodně dobře, ale postupem času jsme si to utkání zasloužili. Když začnu třetí třetinou, tak to byla paráda. Tam to nemělo daleko k ideálu a k tomu, jak si přejeme hrát. Začalo to v prvních deseti minutách druhé třetiny, kdy jsme začali daleko lépe bruslit, měli jsme víc času v útočném pásmu. Druhá půlka třetiny byla plná vyloučení, kouskovalo se to a přelévalo ze strany na stranu a speciální formace nás dnes vrátily do zápasu. První třetina nebyla z našeho pohledu dobrá. Honza Strmeň nám dával ze začátku zápasu šanci na vítězství a ke konci zbytek spoluhráčů začal střílet branky. Pro mě je nejpozitivnější to, že jsme zůstali hladoví po celou třetí třetinu. Když ale budu hodně kritický, ze začátku tam nebylo to, co jsme si představovali.

Miloš Říha (Slavia Praha): Je to pro mě těžké hodnocení. Na zápas jsme byli velmi dobře připravení a věřím, že v první třetině to bylo vidět. Vytvořili jsme si tam šance a bylo to vyrovnané. Od druhé třetiny soupeř přidal a my jsme ubrali. Co nás dnes v konečném důsledku srazilo, byla úplně zbytečná vyloučení. Nedisciplinovanost nás dovedla k tahle nepříjemnému debaklu, přestože ten zápas jsme měli dobře rozehraný. Třetí třetina byla z mého pohledu ustrašená a ty fauly byly naprosto zbytečné. Zkušený soupeř to potrestal a zaslouženě vyhrál.