Praha-město Praha-západ

Bodem z Edenu proti Slavii zakončili hokejisté ČEZ Motoru baráž i letošní sezonu

PRAHA - 20.04.2015 07:48

Ziskem jednoho bodu po prohře v prodloužení na ledě pražské Slavie zakončili včera hokejisté českobudějovického ČEZ Motoru nejen účinkování v baráži o extraligu, ale také celou sezónu 2014-2015. V zápase třikrát vedli, ale nakonec podlehli v nastaveném čase.

Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 4:3 po prodloužení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Jihočeši třikrát vedli, ale domácí pokaždé srovnali a v 63. minutě rozhodl Miroslav Čermák. Oba týmy už před utkáním měly jistotu, že v baráži obsadí nepostupová místa a v příští sezoně si zahrají první ligu. Motor skončil v tabulce na poslední čtvrté příčce, Slavia na třetí pozici.
Za Motorem dorazila do Edenu na rozlučku se sezonou více než tisícovka jeho věrných fanoušků, Jihočeši tak měli domácí prostředí. A šli do vedení jako první. Přibyl našel přesným pasem Pajiče, který střelou z první otevřel skóre.

Do druhé části vstoupili aktivně slávisté. Po spolupráci Bednáře a Valacha zazvonila branková konstrukce Bláhovy branky. Ve 26. minutě sešívaní už ale vyrovnali. Bednář si najel do výborné pozice, odkud dokázal najít skulinku mezi Bláhovými betony. Motor se bránil náporu domácích, a když přežil několik jejich šancí, udeřil. V přesilovce se trefil Přibyl.

Přesilovku na začátku třetí třetiny využila i Slavie, trefil se Čermák. Moc dlouho ale tento stav nevydržel. Sešívaní totiž neubránili osamoceného Pajiče, který opět poslal Jihočechy do vedení. V závěru základní hrací doby ale bylo srovnáno, domácí opět využili přesilovku díky Štichovi.

V prodloužení pak ujel obráncům Motoru Miloslav Čermák a rozhodl zápas.

Branky a nahrávky: 26. Bednář, 42. M. Čermák (Holec, J. Novák), 58. Štich (Bednář) 63. M. Čermák (Valach) - 12. Pajič (Kuchejda), 37. A. Přibyl (Dan Růžička, Žovinec), 49. Pajič (J. Straka, Dan Růžička). Rozhodčí: Úlehla, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:3. Diváci: 2120.

Slavia: D. Furch - A. Růžička, Štich, Knot, Kolařík, J. Novák, Šenkeřík, Valach, Šulc - Bednář, Vlasák, Kolář - M. Čermák, Holec, Babka - Stránský, Divíšek, Poletín - J. Veselý.

České Budějovice: Bláha - Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Kachyňa, Mucha, Semrád, Dan Růžička - A. Přibyl, Pajič, Vaniš - Kuchejda, J. Straka, Nouza - Švihálek, Rob, Doktor - Pašek, D. Boháč, Marek.

Josef Beránek (Slavia): Hráli jsme poslední zápas doma, takže myslím, že hráči se chtěli rozloučit s fanoušky vítězstvím. Bavili jsme se o tom i v kabině. Přistoupili jsme k tomu tak, že prostě chceme poslední zápas doma vyhrát, a to se povedlo. Jsme rádi, že jsme nakonec vyhráli, i když je škoda, že to bylo až v prodloužení. Důvodem bylo, že se nám nepodařilo proměnit šance, které jsme si vytvořili.

Radek Bělohlav (Č. Budějovice): Pro nás to bylo už druhé utkání, které nic nerozhodovalo. Motivaci jsme ale našli, chtěli jsme odehrát dobrý zápas a rozloučit se se sezonou vítězstvím. Tušili jsme, že tady zase bude takováto atmosféra od našich fanoušků, i kvůli tomu jsme chtěli vyhrát. Nepovedlo se, škoda. Poslední dobou nám utíkají konce zápasů. Chyběl kousek a mohli jsme to dotáhnout. Stalo se, aspoň se poučíme, co tomuhle týmu ještě do budoucna chybí.

Konečné pořadí barážové tabulky: 1. Olomouc (23), 2. Chomutov (21), 3. Slavia (19), 4. MOTOR (9)