Praha-město Praha-západ

ČEZ Motor pokořil Slavii u ní v Edenu, baráž o extraligu má nový náboj

PRAHA - 05.04.2015 20:34

Nádhera! Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice připravili v dnešním 6. kole baráže o extraligu svým fanouškům skvělou velikonoční nadílku, když ve vyprodaném Edenu porazili domácí Slavii 3:1. V hledišti měli fantastickou podporu nejméně 1200 svých příznivců, kteří viděli opravdu výborný výkon Jihočechů. Tímto vítězstvím zamotal Motor pořádně barážovou tabulkou, protože od vedoucí Slavie je dělí jen tři body.

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Motor vstoupil do utkání aktivně a již ve druhé minutě střílel Straka, ale branku ještě netrefil. Ten samý hráč přesně po čtyřech odehraných minutách už ale rozjásal početnou jihočeskou enklávu v hledišti. Zamířil přesně k pravé tyči a otevřel účet zápasu. Motor pak přežil oslabení a při vlastní přesilovce mohl zvýšit Rob, ale nestačil přehodit beton Furcha.

Ve druhé třetině Slavia přidala a v jedné z přesilovek se dočkala vyrovnání. Sklenář tečoval střelu Knota od modré čáry a puk se snesl obloukem za Bláhova záda. Brankář Motoru pak vychytal únik Čermáka, takže se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku třetí třetiny hráli Jihočeši přesilovku, ale v oslabení ujel Holec, Bláhu však nepřekonal. Motor byl ovšem lepší a při vyloučení Šticha měl dvě obrovské šance Straka, Slavii držel ve hře vynikající Furch. Sedm minut před koncem však už hosté udeřili. Knot upadl u mantinelu, puk mu sebral Nouza, nahrál nádherně Kuchejdovi, který konečně odčaroval Furchovo umění a dal na 1:2. Za katr pak šli naráz Holec a Švihálek a při hře 4 na 4 dostali slovo dva nejzkušenější hráči Motoru. Straka vysunul Nouzu a ten sám před slávistickým gólmanem nezaváhal a dal výsledku konečnou podobu.

Branky a nahrávky: 29. Sklenář (Knot, Pletka) - 4. Straka (Kuchejda, Nouza), 54. Kuchejda (Nouza, Vráblík), 57. Nouza (Straka), Rozhodčí: Hradil, Lacina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 13:11. Využití: 1:0. Diváků: 4300 (vyprodáno).

Slavia: Furch - Štich, A. Růžička, Šulc, Novák, Kolařík, Knot, Valach, Drahorád - J. Doležal, Vlasák, Čermák - Sklenář, Divíšek, Pletka - Kolář, Vas, Holec - Poletín, Andres, Babka.

České Budějovice: Bláha - Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Mucha, D. Růžička - Švihálek, Pajič, Marek - Kuchejda, Straka, Nouza - Přibyl, Rob, Vaniš - Boháč, Trummer, Pašek - Švec.

Pořadí barážové tabulky: 1. Slavia 11, 2. Chomutov 10, 3. České Budějovice 8, 4. Olomouc 7). V úterý hraje Motor v Olomouci a v pátek doma se Slavií.