Praha-město Praha-západ

Rozjetá Sparta přerušila vítěznou šňůru Jihočechů, sama vyhrála podeváté v řadě

PRAHA - 27.01.2013 20:09 - Aktualizováno: 27.01.2013 20:34

Souboj dvou rozjetých týmů, Sparty Praha (8 výher v řadě) a českobudějovického Mountfieldu (6 výher za sebou) byl dnes k vidění ve 44. kole Tipsport extraligy. Jihočeši vyrazili do hlavního města bez dalších dvou zraněných hráčů (obránce Kolarz a útočník Škoda) a jejich marodka je už neskutečná. V utkání pak byla jasně lepší Sparta, ale nechybělo mnoho, aby se zápas dostal do prodloužení.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Úvodní dvacetiminutovka patřila jasně domácím. Začali náporem, který umocnilo vyloučení Červeného již ve 3. minutě. Hlavně díky Kovářovi v brance však Jihočeši oslabení přežili, jenže obraz hry zůstával nadále stejný. A v 8. minutě už udeřilo. Milanovu střelu Kovář vyrazil, na pokus Přibyla od modré čáry už ale nestačil. Mountfield pak přežil další oslabení, ovšem v 16. minutě se skóre znovu měnilo. Krstev objel branku a našel přesně S. Treilleho, který zblízka zvýšil.

O přestávce byla v kabině hostů zřejmě pořádná bouřka, protože uplynulo pouze 22 vteřin z druhé třetiny a přišel snižující gól. Harantovu střelu Pinc neudržel a Kotalík zavěsil do prázdné branky. To však kupodivu nastartovalo Spartu, která zapnula na vyšší obrátky a Kovář se měl co činit, kromě jiného zlikvidoval nájezd Tona. Třetí branka však přišla, v 27. minutě dostal přihrávku Tenkrát a švihem přes obránce zavěsil na Kovářovu lapačku. V závěru třetiny usedli na trestnou lavici českobudějovičtí hráči Mertl a po něm Knotek, ale skóre se nezměnilo. Spartě zůstala ještě minuta přesilovky do třetí dvacetiminutovky.

V závěrečné dvacetiminutovce se toho moc nedělo, Sparta si hlídala výsledek a Jihočeši se na nějaký tlak nezmohli. Přesto ještě došlo na dramatickou koncovku. V 57. minutě byl totiž faulován Mertl a rozhodčími nařízené trestné střílení proměnil. V poslední minutě při power play měl obrovskou šanci na vyrovnání Květoň, jenže nedal. Vzápětí pak ujel po levém křídle S. Treille a do prázdné branky uzavřel skóre dnešního zápasu.

Branky a nahrávky: 8. Přibyl (I. Rachůnek), 16. S. Treille (Krstev, Přibyl), 27. Tenkrát (Hlinka, Pilař) - 21. Kotalík (Harant), 57. Mertl (TS). Rozhodčí: Minář, Šindler - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 1:5, navíc Pilař 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 5141.

HC Sparta Praha: Pinc - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Tenkrát, Hlinka, Ton - Svoboda, Broš, Hovorka - Rachůnek, Treille, Přibyl - Jánský, Bahenský, Forman.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz - Suja, Mertl, Šimánek - Kotalík, Dej, L. Květoň - Rousek, Langhammner, Knotek - Marek, Červený, Švihálek.

Ostatní výsledky: K. Vary - Slavia Praha 2:0, Liberec - Plzeň 6:3, Vítkovice - Litvínov 4:3 po prodloužení, Pardubice - Kladno 4:1, Chomutov - Třinec 3:2 po prodloužení, Brno - Zlín 1:3.